Adana haberleri! Karalar: “Sevdamız Adana’ya sahip çıkmaya devam edeceğiz”

Adana Büyükşehir Şehremini Zeydan Karalar, Osmaniye’nin Büyükşehir geçmek istendiğini ve Ceyhan ile Yumurtalık ilçelerinin Adana’dan koparılmak istendiğine dair açıklamalarıyla ilişkin algı oluşturmakla suçlandığını hatırlatarak, “Tığ sevdalısı olduğumuz Adana’ya erbap çıkmaya ve Adanalıların haklarını korumaya bitmeme edeceğiz” dedi.

Başkan Karalar, yaptığı açıklamada, Adana hassasiyeti ve başarılarının hazmedilemediğini anlatım ederek, “Tıpkı televizyon programda Osmaniye’nin Büyükşehir cereyan etmek istendiğini, Adana’nın Ceyhan ve Yumurtalık ilçelerinin bizden koparılmak istenebileceğini söyledim. Bunun konusunda SELIM Parti’li bazen siyasetçiler beni suçlayan, eleştiren, olmayan bire bir gündemi dile getirip takanak oluşturduğumu iddia fail açıklamalar yaptı” dedi.

Bu suçlamalardan haddinden fazla bodur müddet bilahare Osmaniye Belediye Başkanı Kıymet Kişmiri’nın tıpkısı toplantıda yaptığı konuşmanın videosunun sosyal medyada yayınlandığını hatırlatan Karalar, şunları kaydetti:

“Kırat Esmer videoda, “İnşallah Allah’ın izni ve inayeti ile Osmaniye Büyükşehir olacak. Bu konuda tek kimsenin kaygısı olmasın. Bunu kilitsiz küreksiz ve kesin yerine söylüyorum. Ben beyhude konuşmam, öyle zat kafamdan birlikte konuşmam, duymadığımı söylemem” diye mesajını veriyor. Gazeteci Müşkül Donat’ın Sabah Gazetesi’nde 28 Haziran 2022 tarihinde “Epilog ‘Zirve’nin” meydanlık antetli yazısında Osmaniye’nin Büyükşehir olması konusundaki heves ve format özetleniyor, sonuca bittabi varılacağına dayalı posta haritası çiziliyor. Eksantrik gâh matbuat ürün kuruluşlarında da konu gündeme geldi. Konuyla ilgili yaptığım açıklamaların aslında hangi kadar yerinde olduğu ve Adana üzere hayati ehemmiyet taşıdığı arasında. Temas konuya atlayıp alacak yapıldığı algısı hazırlamak isteyenlerin söylediklerini bu bilgiler ışığında kamuoyunun takdirine sunuyorum. Biz sevdalısı olduğumuz Adana’ya sahip çıkmaya ve Adanalıların haklarını korumaya devam edeceğiz.” – ADANA

Share: