Ailem ayak topu oynamama izin vermedi, ben bile hakem oldum

İtalya’üstelik futbol liginin zirvesi Serie A’bile ati mevsim ilk kez tıpkı eş hakem görev yapacak. 32 yaşındaki hakem Maria Sole Ferrieri Caputi, küçükken ailesinin topçu olmasına izin vermediğini, bu yüzden yargıcılık yolunu seçtiğini söyledi.

İtalya Futbol Federasyonu ve İtalyan Hakemler Birliği evvel Maria Sole Ferrieri Caputi ile aynı basın toplantısı düzenledi. Ferrieri Caputi futbol tutkusunu ve hakemliğe bittabi başladığını şöyle anlattı:

“Futbola seçkin antlaşma hevesliydim amma ailem oynamamı istemiyordu, zaman farklıydı. Avlularda oynuyordum. Yargıcılık kursunu duyduğumda bunun kaçırılmayacak bir punt olduğunu düşündüm.”

Dünya Kupası ve Avrupa Kupası’nda fariza eden çarkıt hakem Carina Vitulano’nun kendisi amacıyla yeknesak teşkil ettiğini anlatan Ferrieri Caputi, “(Vitulano) tek şeyin imkansız olmadığını anlamamı sağladı. Deminden birlikte ego genç kızlara yapabileceklerini, istedikleri rastgele yere gelebileceklerini yorumlamak istiyorum” dedi.

İtalya’de yönettiği maçlarda alelhusus ast liglerde geçmiş başlarda önyargı ve güçlüklerle karşılaştığını anlatan yargıcı bu tecrübelerini, “Olur yaralandığım oldu ama bunlar beni daha de iyisini yapmaya itti” diye anlattı. ( Övme Bulak-BBC )

Şampiyon Milan’a eskimemiş işveren

İtalya’üstelik şampiyon Milan

Mars Demiral üzere akıbet karar 50 milyon euro!

 

Share: