Anadolu Efes EuroLeague Şampiyonu!

Stark Arena’de oynanan karşılaşmada Micic ve Larkin ile skor üreten Küçük Asya Efes karşısında Tavares ile pota altını oldukça ferah kullanan Real Madrid, geçmiş çeyreği 15-14 önde tamamladı.

Karşılıklı basketlerle başlayan ikinci çeyrekte oyuna kenardan karışma olan oyuncuların kazandırdığı sayılarla deli dolu olan Real Madrid, soyunma odasına 34-29 yüksek gitti.

İkinci yarının başında iki topluluk üstelik skor üretmekte zorlandı. Real Madrid, hücumda bağan yüzdeyle oynayan Küçük Asya Efes uğrunda 25. dakikada farkı 9 sayıya çıkardı: 40-31. Toparlanarak 7-0’lık saf yakalayan lacivert-beyazlılar, 28. dakikada farkı 2’ye çekti: 40-38.

Çeyreğin bitimine 33 saniye kaldığında Poirier ile Anderson beyninde tartışma yaşandı. Anderson ile girdiği düet mücadelede Rudy Fernandez yerde kaldı. Elan sonraları Poirier, konusunda yürüdüğü Anderson’u itti. Araya giren başka oyuncular, gerginliği büyümeden önledi. Pozisyonu meydan kenarındaki ekrandan izleyen hakemler, Anderson ve Poirier’i sportmenlik dışı faulle cezalandırdı. Real Madrid, serencam çeyreğe 42-40 önde girdi.

Dördüncü ve sonuç periyoda ferah başlayan Anadolu Efes, Micic’in yerinde aut atışıyla 32. dakikada sayı üstünlüğünü eline geçirdi: 42-43. Artan seksiyon büyük bire bir heyecana fon oldu. Causeur ve Llull ile enerjik olan Real Madrid’e savunmada Singleton, hücumda ise Micic ve Pleiss ile karşılık veren Anadolu Efes, müsabakadan 58-57 galip ayrıldı ve şampiyon oldu.

Kullanılmamış Malatyaspor: 0 – Fenerbahçe: 5

 

İşte Jorge Jesus’un Fenerbahçe’ye maliyeti

 

İspanya’üstelik pole pozisyonu Charles Leclerc’in

 

Share: