Bakan Kasapoğlu, trafik kazasında ölen Osmaniyespor taraftarı için başsağlığı diledi

Toyluk ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Osmaniye spor taraftarlarını taşıyan minibüsün Manisa’da devrilmesi sonucu yaşamını yitiren taraftarın ailesi ve yakınları ile ayak topu camiasına başsağlığı dileğinde bulundu.

Çeltek programı kapsamında stadyum yapılacak alanda incelemede kâin Kasapoğlu, gazetecilere konuştu.

Osmaniyespor taraftarlarını haiz minibüsün Manisa’nın Gölmarmara ilçesinde devrilmesi sonucu 1 kişinin hayatını kaybettiğine değinen Kasapoğlu, şu ifadeleri kullandı:

“Maalesef acı bir veri aldık. Ayak Topu camiamıza, sporsever kardeşlerimize başsağlığı arzu etmek istiyorum. Osmaniyespor- Bergama Belediyespor mücadelesiyle ilgilendiren gezi eden Osmaniyespor taraftarı kardeşlerimizin tıpkısı trafik kazası geçirdiği haberini aldık. Ayrımsız sporseverimizi o ilçe sonucu kaybettik. Ben namına rahmet diliyorum. Ailesine, spor camiamıza, sevenlerine başsağlığı diliyorum.”

Çeltek’ta temel atma ve dolgun açım törenleriyle çoğalan ayrımsız dönme geçirdiklerini belirten Kasapoğlu, stadyumun yapılacağı bölgenin bire bir spor vadisi olduğunu aktardı.

Bölgede tıpkı havuz projesinin tamamlanmak amacıyla, eskimemiş havuz projelerinin birlikte yolda olduğunu, atletizm pisti için ise inşaatın başlayacağını aktaran Kasapoğlu, spor vadisinin stat projesiyle taçlanacağını kaydetti.

Arazide dayanaklık etmek etütlerinin tamamlandığını bildiren Kasapoğlu, “Proje çalışmaları acul şekilde bitmeme ediyor. Arkadaşlarımız hem altyapıya hem kulüplere 7/24 bakım verecek benzeri projeyi çalışıyorlar. İlimiz, bölgemiz namına vizyon tıpkı eseri kazandıracağız. Bu ülkenin ayak topu geleceği hesabına stadımızın önemli bire bir avantaj getireceğine inanıyorum.” diyerek konuştu.

Programı kapsamında Uşak Üniversitesi Tıpkısı Ilkgüz Kampüsü’nde yapımı tamamlanan kız yurdunun açılışına katılan Kasapoğlu, kentin yetersiz kapasitesinin 10 bin yatağa ulaştığını, açılışı yapılan yurtta birlikte 2 bin 516 üniversite öğrencisinin ev sıcaklığıyla ağırlanacağını aktardı.

Bakan Kasapoğlu, Çeltek Üniversitesindeki Şehit Ömer Halisdemir Spor Salonu’na geçerek, İlkler Şehri Yardımcı Basketbol Kulübü ile Aykanat Spor Kulübü arasındaki basket müsabakasını izledi.

Share: