Balkı veri… Ağrı’da Acemi Spor Haftası kapanış töreni yapıldı

Ağrı’da, 3-10 Ekim beyninde Cahillik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Mektep Çocuğu Spor Kulüpleri Konfederasyonu marifetiyle gerçekleştirilen Mektep Çocuğu Spor Haftası etkinlikleri, Sporun Enleri Bergüzar programı ile tamamlandı.

Ağrı Amatör Spor Kulüpleri federasyonunda gerçekleştirilen programa, Dert Baro Başkanı Av. Mehmet Salih Ziyalı, ATSO Komutan Adayı Mehmet Erler, Asıl Şehremini Cezmi Ergül, Olimpiyat Sporcusu Hamza Dursun, STK Başkanları, spor adamları ve sporcular katıldı.

Programın açılış konuşmasında amatörlerin aynı amor hikayesi olduğunu söyleyen Ağrı ASKF Başkanı Erkan Kösedağ, “Mektep Çocuğu spor haftası etkinlikleri seçme sene biraz henüz bereketli şekilde kombinasyon ediliyor. Fakat bu haftaya lüzumlu kırtasiyecilik gerekse siyasa kurumu maalesef beklediğimiz ilgiliyi göstermiyor. Sorsanız hepsi sporu seviyor. Ağrı birbirinden zer sporcuları zamanında de akıbet dönemde de çıkaran yetişkin aynı yer. İlimizin bu potansiyelini ortaya çıkabilecek enerjiyi ve çabayı kendimizde görüyoruz. İnşallah ilerleyen süreçte sporun seçme kesiminden insanın destekleri ile Ağrı sporda türe ettiği yere gelecektir” dedi.

Programda konuşan olimpiyat sporcusu Hamza Dursun’da gösterdiği performansın verdiği emekle müteallik olduğunu ve fiilen liyakatli olduğunu söyledi.

Programda Ski Branşında Cumali Doğan, Doğan Gaye, Yumruk Oyunu branşında Ömer Semavi ve Boran Saika, Atletizm branşında Zeynep Taş, Hazar Eskişehir Taşı, Güreş branşında Muhammed Alp, Kick Yumruk Oyunu branşında Tuba Çolo, Ayak Topu branşında Sacit Demir, Engelli Yüzmede Süleyman Menzil, Çalıştırıcı dalında Adem Şahna ve Hüseyin Hoş ödüle müstahak görüldü. – AĞRI

Share: