‘Başarı Karşılık İster’ konferansına yavaş bağlam

Malatya Tüvana MÜSİAD vasıtasıyla düzenlenen ‘Başarı Bedel ister’ mevzulu konferans şişman deste gördü.

Malatya Kongre ve Kültür Sarayı Kemal Sunal Salonunda Malatya Zihayat MÜSİAD aracılığıyla gerçekleştirilen ‘Başarı karşılık ister’ mevzulu konferansa konferansçı olarak Prof. Dr. Nurullah Zinde katıldı. Malatyalıların ağırbaşlı rabıta gösterdiği izlence Malatya Büyükşehir Şehremaneti Başbuğ Vekili Mehmet Çolak, MÜSİAD Malatya Bölüm Başkanı Aşure Ayı Poyraz, Tüvana MÜSİAD Malatya Büro Başkanı Sulh Yılmayan ile sivil topluluk temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Programın açılışında mütekellim Yılmaz, gençlere rüya ışığı olduklarını belirterek, “Derneğimiz herhangi bir antlaşma gençliği önemseyen ve proje üreten, gençlerimize bu periyot ve yarında rüya ışığı olmaktadır. Gençliğe ve gençliğe inancın tezahürü olmuştur” dedi.

Daha sonradan alay düzlük Idarehane Başkanı Muharrem Boyraz’dahi Suriye’da 600 Briket ocak yaptırdıklarını anlatım ederek, “Güzeşte sene şita aylarında balçık ve akarsu içerisinde çadırlarda sürdürmek zorunda küsurat ailelere evleri teslim edildi. Rabbimize ne büyüklüğünde şükretsek birkaç. Oraları görmeniz gerekiyordu. Suriye’nin kuzeybatısındaki İdlib kentine kapalı Meşhed Ruhin bölgesinde gerçekleştirilen proje çerçevesinde inşa edilen 600 briket evi kardeşlerimize doğrulama ettik. Rabbim devletimize, milletimize sakil ve kuvvet nasip etsin. Tanrı bizi gördüğümüz yararlı güzelce günden ferasetsiz koymasın” ifadelerini kullandı.

“Dünyanın sunu hayatiyetli ülkesi olmak için haddinden fazla çalışmamız geçişsiz”

Açılış konuşmalarının peşi sıra geçilen konferansta mütekellim Prof. Dr. Nurullah Zihayat ise Türkiye’yi önümüzdeki yıllar içerisinde Dünya’nın en balaban ülkesi etme mecburiyetlerinin olduğunu söyleyerek, “Buna mecburuz. Geçtiğimiz günlerde İstanbul Taksim’deki patlama ile birileri bu ülkeyi tahrip etmek ve halkı kızgın gelmek istemektedir. Bu ülkenin ayakta kalması ve mazlumlara husus olmasının ayrımsız yegâne yolu var görüş dünyanın bildirme iyisi olmaktır. Biz buna mecburuz, çocuklarımız ve gençlerimizle buna mecburuz. Bizi ayrıksı milletlerden ayıran İslam Milletini sair milletlerden ayıran arz ana özellik insanı yaşatma arzusu ve özelliğidir. Tığ insanı neşelendirmek üzere yaşarız insanı mıhlamak üzere değil” ifadelerine kayran verdi.

Kendisinin da fahri aynı Malatyalı olduğunu anımsatan Prof. Dr. Canlı, “1999 yılında Malatya Belediyesi Meclisinde alınan kararla dönemin Belediye Reisi Münir Erkal marifetiyle fahri hemşerilik beratı almıştım. Bu nedenle katıldığım cümle programlarımda bile söylerim, benim iki kıta memleketim vardır, birisi Erzurum gayr ise Malatya’dır” şeklinde konuştu.

Program sonrası panelin düzenlenmesinde emekleri olan destekleyici firmalara plaket takdimi yapıldı. – MALATYA

Share: