BP, yılın geçmiş yarısında kârını üç katına çıkardı

İngiltere merkezli erke şirketi BP tarafından zaman yayınlanan mali rapora göre, bu yılın ilk yarısında doğalgaz üretiminde yıllık bazda %6 çoğalma bildirirken, şirket kârı bu dönemde az daha üç katına çıktı.

Montel-Foreks’in haberine göre, Şirketin global doğalgaz üretimi, Aile-Haziran döneminde ortalama 4.803 milyon fit sarhoş/çağ (136 milyon m3/periyot) olurken, ikinci çeyrek altın üretiminin ise yaklaşık %6 henüz efdal olduğu görülüyor.

Sonuçlar, kısmen güzeşte yılın aynı dönemine bakarak daha düşük hizmet maliyetleri ve bu sene ki efdal fiyatlardan kaynaklandı.

Şirketten yapılan açıklamada, “BP, Avrupa’ya arz eksikliği zımnında doğal gaz fiyatlarının üçüncü çeyrekte erdemli ve aşüfte kalmasını bekliyor. Fiyatlar şişman ölçüde Moskof boru yolu akışlarına yahut özge arz kesintilerine tutkun şekillenecek” ifadeleri kullanılıyor.

Öte yandan, şirketin net kâr üzere kullandığı temel yenileme maliyeti kârı, güzeşte yılın bir döneminde 5,4 bilyon USD iken Sülale-Haziran 2022 döneminde bütün 14,7 milyar USD seviyesine ulaştı.

Şirketin Eş-Haziran döneminde yenilenebilir erke oturmuş kapasitesi de güzeşte yılın ayrımsız dönemine bakarak 0,4 GW artışla 2 GW’a ulaştı.

Savaşın ortasında küsurat şirket: BP

 

BP istasyonlarında mahrukat tükendi

 

Share: