CHP’li vekillerin ihtarname ettiği Icra Vekili Nureddin Nebati dövizlerde kişi sözlerini görünce gülümsedi

TBMM Tasrif ve Bütçe Komisyonunda Hazine ve Maliye Bakanlığının bütçesi ele makbuz. CHP milletvekilleri ise Icra Vekili Bitkisel’yi dövizlerle karşıladı. CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin Bakana, “Üstüvane gibi ezilmenin anlamını biliyor musunuz?” diyerek sordu.

“PARA ŞIŞKINLIĞI DÜŞECEK” DİYE VERDİĞİ TARİHLER HATIRLATILDI

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Vekil Nebati’yi henüz geçmiş enflasyonda düşüş görüleceğine ilişik söylediği sözlerle karşıladı. Gürer’in taşıdığı dövizde, Nazır Nebati 28 Aralık’ta diyor ki, “Enflasyon Aile 2022’da şahika yapacak sonra düşecek”. 3 Şubat’ta diyor ki, “Şişkinlik Nisan 2022’da şahika yapacak sonradan düşecek” 4 Kasım’da diyor ki, “Şişkinlik fasıla ayından itibaren düşecek” ifadelerinin meydan aldığı görüldü.

“HAZİNE’YE ÜST KAPIDAN FARE DADANDI”

CHP’li vekillerin taşıdığı dövizlerin birinde, “Trafoya kedi, Hazine’ye dal kapıdan fare dadandı” dendi.

“BU SİSTEMDE ANCAK GELİRLİLER HARİÇ FİRMALAR KAR EDİYOR”

CHP’li vekiller, Bakan Bitkisel’ye elan ilk yeni ekonomi modeline getirilen eleştirilere cevaben kullandığı “Bu sistemde daraç gelirliler hariç firmalar, ihracatçılar yarar ediyor” sözlerine birlikte dövizlerinde saha verdi.

YÜZDE 83,45’E YÜKSELEN PAHALILIK HATIRLATILDI

Dövizlerde tablo şeklinde enflasyonun geldiği azimet ve Nazır Bitkisel’nin sarf ettiği, “Sen mahiye alıyorsun yeryüzü çok neyini kaybedersin? Para Şişkinliği altında ezilirsin” sözleri de yer aldı.

Share: