Davutoğlu: Sayın Kılıçdaroğlu’nun Bütün Alanlarda Başörtü Özgürlüğünü Yasal Teminat Altına Alma Çağrısını Toplumsal Barış Açısından Çokça Altın…

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, “Sayın Kılıçdaroğlu’nun bilcümle alanlarda başörtü özgürlüğünü kanuncu teminat altına alma çağrısını toplumsal barış açısından çok altın buluyorum. Hep politik partileri ve milletvekillerini bu kanun teklifine bindi vermeye çağırıyorum” açıklamasını yaptı.

Ati Partisi Genel Başkanı Davutoğlu, CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun bu geceleyin yaptığı; “Kadınların giyim kuşamını siyasetin tekelinden çıkartıyoruz. Bu hakkı kanuni güvenceye alacağız. Bunu tıpkısı tartışma konusu olmaktan yalnızca çıkartacağız. Erte fiktif ile bu yarayı sonsuza büyüklüğünde kapatacak adımı atıyoruz. Kanun teklifimizi grup toplantımızdan tezce sonraları TBMM’ye sunacağız” açıklamasına bindi verdi.

“BILCÜMLE SİYASİ PARTİLERİ VE MİLLETVEKİLLERİNİ BU KANUN TEKLİFİNE BINDI VERMEYE ÇAĞIRIYORUM”

Ahmet Davutoğlu, içtimai iletişim araçları hesabından Kılıçdaroğlu’nun mesajını alıntılayarak şu açıklamayı yaptı:

“Sayın Kılıçdaroğlu’nun bütün alanlarda baş örtüsü özgürlüğünü kanuncu güvence altına ahiz çağrısını içtimai hazar açısından çokça zer buluyorum. Bütün siyasi partileri ve milletvekillerini bu kanun teklifine destek vermeye çağırıyorum.”

Share: