Dünürü Sınırlı Albayrak’tan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın diplomasıyla ilgili tartışmalara değerlendirme: Yüksek tahsili olmasa subay cins miydi?

Ihtilaf kanadı vasıtasıyla sık sık gündeme getirilen Cumhur Reisi Erdoğan’ın darülfünun diplomasıyla ilişkin tartışmalarla ait bir istimara üstelik bozuk Hazne Bakanı Berat Albayrak’ın babası Sınırlı Albayrak’tan geldi.

“FAZILETLI TAHSİLİ OLMASA SUBAY OLABİLİR MİYDİ?”

Cumhuriyet yazarı Sulh Terkoğlu’na Silivri Cezaevi’nde yatarken Erdoğan’n kendisini konuşma ettiğini anlatan Bağlı Albayrak, “Silivri’birlikte yatarken 15 günde bir ziyaretçi gelirdi. Gelenler sigara getirirdi. Çoğu gizliden gizliye sigaraydı. Benim ziyaretçim ise o espas Hasdal’üstelik asteğmen olan Recep Tayyip Erdoğan’dı. Herkese sigara paket paket gelirdi. Erdoğan, kantin subayıydı. Bana kartonla ‘Silahlı Kuvvetler sigarası’ getirirdi. Faziletkâr tahsili olmasa subay türlü miydi?” şeklinde konuştu.

Reisicumhur Erdoğan – Ilişkin Albayrak

ERDOĞAN’IN SİGARA HASSASİYETİ

Albayrak, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sigaraya alın verdiği mücadelenin hatırlatılması üstüne ise “Ego hocadan fetva aldım: Kalpte inan kafada yaman geçişsiz. Necip Fazıl birlikte çokça sigara içerdi. Vebal derlerdi. O bile ‘Benim için kendini yakan yalnız odur’ diye niteleyerek cevap verirdi.” ifadelerini kullandı.

12 EYLÜL DÖNEMİNDE SİLİVRİ’DE YATMIŞTI

Mecbur Albayrak, 12 Eylül’den sonra mahkum reşit, dokuz ay Silivri Cezaevi’nde yatmıştı. Albayrak, o dönme 28 metrekarelik koğuşta 26 yaşama kaldıklarını belirterek, “Çıktığımda, bu cezaevi yıkılmadan tıpkı henüz Silivri’ye gitmem demiştim, yıktılar birlikte henüz büyüğünü yaptılar” dedi.Share: