Enkazdan birbirine sarılı çıkarılan Sarıkaya ailesi gözyaşları ile uğurlandı

Enkazdan birbirine sarılı çıkarılan Sarıkaya ailesi gözyaşları ile uğurlandı

ADANA – Kahramanmaraş depreminde oğlu babasıyla, kızı annesiyle birbirlerine sarılı olarak kâin Sarıkaya ailesinin cenazeleri Adana’nın Kozan ilçesinde ayn yaşları içre toprağa verildi.

Kahramanmaraş depremlerinde Hatay İskenderun’birlikte çöken 5 eğik apartmanın 4. katında etkili Mustafa Sarıkaya, eşi Hatice ve çocukları Miraç Rabia ile Şükrü Safa hayatını kaybetti. Kontrol istirdat ekipleri marifetiyle yapılan çalışmada evvel temel ile kızını, sonradan ata ile oğlunun cansız bedenlerini aynı birine mahsur namına buldu. Enkazdan çıkarılan Sarıkaya ailesinin cenazesi memleketleri Adana Kozan ilçesi Güneri Mahallesi’ndeki baba ocağına getirildi. Cenazeler, helallik alındıktan sonra Güneri Mezarlığı’na götürüldü ve cenaze namazı kılınıp yana yana toprağa verildi.

Depremde memat eden babanın tıpkısı aktarılma öncesinde Çukurova üniversitesinde okuyan kızı Merve’yi Adana’ya getirerek üniversiteye bırakmadan evvel kızına bir kazak aldığı öğrenildi. Kızı Merve de babasının aldığı kazağı giyerek cenaze törenine katıldı. Biricik mütezayit Merve ise ailesinin mezarına yerey atarak yakınlarıyla göz yaşı döktü. 23 yıldan bu yana İskenderun’birlikte özel bire bir çipo çelik fabrikasında çalışan ağababa Mustafa Sarıkaya’nın iş arkadaşları dahi cenaze törenine katıldı.

İskenderun’de hususi tıpkı çipo polat fabrikasında müteharrik babanın hisse senedi yerinden 2 hafta müsaade aldığı ve sarsıntı günü hareket başı yapağı öğrenildi. .

Tatillerinin tıpkı kısmını Kozan’bile, tıpkı kısmını bile eşinin memleketi olan Osmaniye’bile geçiren aileyle ilişkin anneanne Rabia Sarıkaya ise göz yaşları arasında “Güldük, eğlendik, iyicene vakitler geçirdik, et kafalı gittiler” sonuç anlarını anlattı.

Share: