Eriştirme ve Altyapı Bakanı Adaletli Karaismailoğlu, Gaziantep’te Açıklaması

Eriştirme ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Gaziray Yörekent Projesi’ne ilgilendiren “Bugünkü maliyetle tahminî 10 bilyon liralık değerinde olan bu yatırımı erte Gazianteplilerin hizmetine sunmanın gururu ve sevincini yaşayacağız.” dedi.

Gaziray’ın açılışı üzere kente mevrut Karaismailoğlu, Gaziantep Havaalanı’nda gazetecilere, kentin yarın cesim tıpkısı dolaşma geçireceğini dile getirdi.

Gaziray’ın Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla ferda hizmete açılacağını bildiren Karaismailoğlu, Türkiye’nin gelişigüzel marifetiyle hararetli çalışmanın devam ettiğini belirterek, şunları kaydetti:

“Türkiye’de yatırımlar atarak bitmeme ediyor. Dünya krizlerle boğuşurken Türkiye yatırımlarını artırıyor. Türkiye’nin kendine has yatırım, istihdam, üretim ve dış satım odaklı büyüme bitmeme ediyor. Yarın bile Gaziantep’te en majör açılış Gaziray. Mufassal zamandır ateşli çalışmanın ürünü. Erte hep haşmetiyle ortaya çıkacak. 25 kilometre uzunluğunda 16 istasyonu olan haddinden fazla yüce tıpkısı aksiyon. Gaziantep kabilinden büyükşehirlerde sunu koskocaman işlerden birisi. Şehrin içerisindeki gidiş geliş sıkışıklığını rahatlatacak, hayat kalitesini yükseltecek, vatandaşların ulaşımda hayatını kolaylaştıracak, sakıncasız ve konforlu şişko taşıma imkanı sunacaktır. Bugünkü maliyetle yaklaşık 10 bilyon teklik değerinde olan bu yatırımı yarın Gazianteplilerin hizmetine sunmanın gururunu ve sevincini yaşayacağız. İnşallah Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde bilcümle Gaziantep ve Türkiye yaşayacak. Bunun kabilinden kıymetli işlemler Türkiye’nin farklı bölgelerinde çok cesim çalışmalar var. Ülkemizin önündeki bu yatırım hamlesi ve hizmet şöleni artarak bitmeme edecek.”

Share: