Erzincan TSO’nun 3’ncü arkalama tırı yola bundan sonra

Asrın felaketi yerine adlandırılan Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 şiddetindeki depremler sonrasında Erzincan Tecim ve Uran Odası yardım çalışmalarına devam ederken üçüncü arkalama tırını Hatay’ın Antakya ilçesi hareket bölgesine başvurmak amacıyla yola çıktı.

Müzaheret tırını teşyi etmek için, Erzincan Vali Yardımcısı Ömer Özbay, Ticaret ve Uran Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tanoğlu, Meclis Başkanı Mehmet Yüce Katarakt, Dörtyol’da mevcut Zelzele Yardım Malzemesi Çokluk Merkezine uğrunda hazır bulundular.

Başkan Tanoğlu, serencam yüzyılın bildirme nazik afeti olan depremde milletimizin bağlantı ve muadele içre seferber olduğuna özen çekerek, “Biz de Erzincan Ticaret ve Uran Odası kendisine ilk günden itibaren eksiksiz imkanlarımızı seferber ettik. Derakap müzaheret Ticaret ve Uran Odası Sedir üyelerini toplayarak kampanyası başlattık.

Şimdi birlikte Allah’a şükür üçüncü tırımızı yükledik. AFAD bünyesinde yardımlarımızı gönderiyoruz. Ihtişam olmadan kavim olmadan vatan olmadan hepimiz benzeri hiçiz, bunun için devletimizi, milletimizi, vatanımızı bayrağımızı korumamız geçişsiz ayakta kalmamız geçişsiz. Bizim servetimiz tek öz yeter ki birlik beraberliğimiz olsun. İnşallah bu günleri üstelik atılacağız” dedi.

Bölgeye ulaştırılacak yardımlar Hatay AFAD koordinesinde dağıtılacak. – ERZİNCAN

Share: