Gaziantep FK, Hatayspor maçı hazırlıklarını sürdürüyor

Gaziantep Ayak Topu Kulübü, Süper Lig’in 3. haftasında oynayacağı Hatayspor maçı hazırlıklarına bitmeme ederken, alıştırma öncesi açıklamalarda bulunan Beceri Direktör Erol Bulut, it canlı aynı takıma alın oynayacaklarını ve galip süzülmek istediklerini söyledi. Erol Keder, takıma birkaç alıntı daha yapacaklarını üstelik vurguladı.

Gaziantep Ayak Topu Kulübü, Süper Lig’in 3. haftasında deplasmanda oynayacağı Hatayspor maçı hazırlıklarına tesislerinde yaptığı egzersiz ile bitmeme etti. Akşam saatlerine akilane yapılan antrenmana bütün futbolcular katılırken, Gaziantep FK Ustalık Direktörü Erol Bulut egzersiz öncesi açıklamalarda bulundu. Ligin 2. haftasındaki Ankaragücü maçını doğruluk ederek kazandıklarını belirten Erol Endişe, takıma birkaç para aktarımı elan yapacaklarını de vurguladı. Keder, ligin 3. haftasında deplasmanda oynayacakları Hatayspor maçından birlikte kendileri üzere genişlik ferah skorla çalmak istediklerini belirtti.

“Ankaragücü maçından baziçe ve adet kendisine memnun kaldım”

Ligin 2. haftasındaki Ankaragücü maçıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan ve it canlı maçı kazanarak 3 benek aldıkları üzere bahtiyar olduklarını söyleyen Gaziantep FK Beceri Direktörü Erol Bulut, “Ankaragücü maçında temas husus istediğimiz doğrultuda gitti. Gelgel ısıdam ve biraz nemliydi. Bu biraz takımı aksi etkiledi. Hele 70 dakikadan bilahare takıma sonraları katılan gâh oyuncularımız zorlandı. Amma son itibariyle sakıntı kulübemiz bile varlıklı olduğu amacıyla oyuna giren arkadaşlarımız da görevlerini iyi yaptılar. Ankaragücü maçının genelinden memnundum. Sadece yakaladığımız pozisyonlardaki akıbet vuruşları, serencam pasları mebzul yapamadık. Bu noktalara az buçuk daha çalışmamız lazım. Bunlar ufak detaylar ama bu detaylar maç kazandırıp karşılaşma kaybettirebilir. Bu detaylara fiilen inşallah bunlarla artık maç kısaltmak istiyoruz. Sonuç itibariyle Ankaragücü maçından genel anlamda oyun ve sayı anlamında memnunum” dedi.

“Beş Altı para aktarımı elan yapacağız”

Takıma yükseltmek üzere alıntı çalışmalarının bitmeme ettiğini ve transferin sonuç gününe kadar beş altı tahkim daha yapacaklarını belirten Erol Keder, “Para Aktarımı döneminde aramıza zihayat ve tecrübeli oyuncular kattık. Eskimemiş transferlerimiz yavaş yavaş takımı alışarak süre almaya başlıyor. Birkaç nakil elan yapma düşüncemiz var. Takımda yolları yarmak isteyip de ayrılamadığımız arkadaşlarımız de var. Sonuçta 8 Eylül’e büyüklüğünde nakil dönemi bitmeme ediyor. Son güne büyüklüğünde hangi gerekiyorsa yapmaya çalışacağız. Umudumuz isteğimiz henüz bereketli tıpkısı seviyeye gelebilmek o yüzden gerekeni yapmaya çalışacağız” ifadelerini kullandı.

“Hatay deplasmanından umduğumuz sonuçla geri kaçmak istiyoruz”

Sonuç olarak ligin 3. haftasında deplasmanda oynayacakları Hatayspor maçıyla ilişik değerlendirmelerde mevcut Keder, “Hatay takımı geçen seneki takımını yüzdelik 90 oranında korudu. Benim bildiğim kadarıyla serencam oynadıkları pik baktığımızda defansa Vranjes üzere majör bire bir alıntı yaptılar. Edisyon ve birbirini haddinden fazla dolgunca tanıyan tıpkı takıma cebin oynayacağız. Özellikle kendi evinde de bereketli oynayan aynı Hatayspor takımı var. Ama burada koskocaman olan rakibin hangi yaptığından feyiz bizim hangi yaptığımız, ne yapacağımızdır. O yüzden çalışmalarımızı ona müteveccih yapıyoruz. İnşallah Hatay deplasmanından umduğumuz sonuçla dümbelek döneriz” diyerek konuştu. – GAZİANTEPShare: