Hakkari’de ağababa tohumunun üretileceği atölye açıldı

– Hakkari’bile ağababa tohumunun üretileceği işlik açıldı

HAKKARİ – Hakkari’bile 85 kadının istihdam edildiği ve dede tohumu üstünde mesai yapacak olan Lilyana Dizayn Atölyesi, Ilbay Yardımcısı ve Belediye Başkan Yardımcısı Vekili Mustafa Patent Kasımoğlu vasıtasıyla hizmete açıldı.

Biçer Mahallesi’ndeki Hakkari İş Geliştirme Merkezi binasında hizmete açılan Lilyana Tasarım Atölyesi’nin açılışında konuşan Vali Yardımcısı Kasımoğlu, kadınların istihdam edileceği atölyenin okşayıcı olmasını diledi.

Değişik örgensel ürünlerin sergilendiği atölyeyi gezen Kasımoğlu, çocuklarla dahi yakından ilgilendi.

Hakkari İş Kadınları Derneği ve Merbut Sorumlu Lilyana Avrat Girişimi Istihsal ve İşletme Kooperatifi Başkanı Ümmühan Kırıcı, Lilyana Dizayn Atölyesi’ni kurduklarını belirterek, “85 kadının istihdam edildiği atölyede ağababa tohumu ve izansız inkılap konusunda icraat yürütülecek. Işlik encam ki zamanlarda ayraç tescili de yapılacak. Hakkari üzere ve hele bölgede kadın girişimcilerinin sayısını arttıracak. Yıpranmamış projelerle da Hakkari iline yenilikler katmaya devam edecek” dedi.

Açılışa Vali Yardımcısı Mustafa Nişancı Kasımoğlu, HATSO Başkanı Mülk Taş, Hakkari Dinç Girişimciler Derneği Başkanı Iye Kayaç, El Terbiye Merkezi Müdürü Nazif Lezzetli, aksiyon insanları, STK temsilcileri ve bazı gelgel müdürleri ile çok sayıda avrat katıldı.

Share: