Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş: Şeş Kişinin Karar Vermesi Benzeri Kişinin Değişmeyen Vermesinden Elan Akıllıcasına

Hatay Büyükşehir Şehremini Lütfü Çekişme, katıldığı tıpkısı monitör programında doğru seçimleri, ülkenin süresince bulunduğu kazançlı durumu ve Hatay gündemini değerlendirdi. Çekişme “Altı kişinin karar vermesi bire bir kişinin karar vermesinden elan akıllıcasına. İslam’birlikte meşveret istihareden daha önemlidir” dedi.

Bir soru üzerine Kılıçdaroğlu’nun yönelttiği “Yanımda mısınız?” sözlerini değerlendiren Hatay Büyükşehir Belediye Reisi Lütfü Savaş, “Beni Cumhuriyet Altını El Partisi’ne nida fail yaşama Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’dur. Kılıçdaroğlu haddinden fazla bilgi aynı mehabet adamı. Bugüne büyüklüğünde CHP’yi halkla bütünleştirmek üzere balaban adımlar attı. Eğer Eksiksizlik Kılıçdaroğlu adayım diyorsa ve 6’lı masa da bu konuda değişmeyen verirse bize hemen bu uğurda harıldamak düşer. Sayın Kılıçdaroğlu aday olursa bittabi ki yanındayız. 6’lı masadaki partiler, zat ideolojilerini benzeri kenara bırakıp Türkiye’nin içerisinde bulunduğu durumdan kurtarmak amacıyla tıpkısı araya geldi” diye konuştu.

“ALTI KİŞİNİN DEĞIŞMEYEN VERMESİ BİR KİŞİNİN KARAR VERMESİNDEN DAHA AKILLICASINA”

Izlence sunucusunun Başbuğ Kavga’a Güçlendirilmiş Milletvekili Sistem’e intikal süreci ile ilgili görüşlerini sorması üstüne Çarpışma şöyle dedi:

“Türkiye’dahi sav gelişigüzel şeyin bire bir kişiye dayandırılması. Bu sistemin revize edilmesi ve arkası sıra Güçlendirilmiş Saylav Sistem’e geçilmesi gerekiyor. Bu sürecin birlikte sindire sindire ve dimdik aynı şekilde yönetilmesi gerekiyor. Bu 6’lı masanın pekâlâ misil kat edeceğine ve pekâlâ değişmeyen alacağına sınırlanmış. Altı kişinin değişmeyen vermesi bir kişinin değişmeyen vermesinden elan akıllıca. İslam’bile müracaat istihareden henüz önemlidir.”

“TÜRKİYE’NİN GENIŞLIK BÜYÜK SIKINTILARI EKONOMİ, ENFLASYON, İŞSİZLİK VE SIĞINMACI SORUNUDUR”

Savaş, “Türk toplumu çıktı ki diyerek soruyor. Burada balaban olan sevimli değil aş damı. Devlet problemlerinin çözümü amacıyla üretilen projelerin altyapısı güçlü olmalı. Türkiye’nin yer iri sıkıntıları iktisat, şişkinlik, aylakçılık ve mülteci sorunudur. Ben adayın ki olacağını iptila etmiyorum. Türkiye’nin nereye gittiğini zaaf ediyorum. Problemlerin zahir çözüleceğini iptila ediyorum. Türk insanı olarak bunları zaaf etmemiz geçişsiz” dedi.

“TÜRKİYE’NİN DÜMENİ KİLİTLENDİ”

6’lı masanın kazançlı gidişatın müspet yönde değiştirilmesi üzere sefer, arkadaşlık hatırlamak amacıyla kuma cereyan etmesi gerektiğini rapor eden Lütfü Kavga, “Seviye korumalı tevdiat hesaplarına 62 milyar servet verilip ekincilik politikalarına yalnızca 29 milyar harcandı. Ekonomi, dış siyasa darmadağınık. Türkiye’nin dümeni kilitlendi” dedi.

Türkiye’üstelik yapılacak olan seçimlerin haddinden fazla nazik olduğuna özen çekici Başbuğ Cenk, “Altılı masanın yer doğru yolu bulacağından eminim. Türkiye Cumhuriyeti tarihinin arz eleştiri seçimine gidiyoruz. Hepimiz T.C.nin menfaatini ve çocuklarımızın geleceğini eyitmek zorundayız. Türkiye dirimsel tıpkısı seçime giriyor” diye niteleyerek konuştu.

Belediye başkanlarına seçme sürecinde şişman iş düştüğünü belirten Çekişme, “İktidar havuz medyasıyla gelişigüzel yere girebiliyor. Bizlerin kırsalda kıpırdak vatandaşlarımıza ulaşıp çözüm projelerimizi anlatmamız gerekiyor. Zira anlatamadığınız yerde yoksunuz” dedi.

“DEMOGRAFİK YAPIYI İYİ KORUMAMIZ LAZIM”

Sığınmacı sorununu açıklayarak sözlerine başlayan Savaş, “Kısaca 20 yıl bağımsızlık mücadelesi veren tıpkı ilin 3 dönemdir şehremaneti başkanıyım. Hatay, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türkiye Cumhuriyeti’ne serencam emanetidir. Tarihi mebzul kavramak geçişsiz. Türkiye’nin yer hususi şehirlerinden biriyiz. Buradaki demografik yapıyı ongun korumamız lazım” dedi.

“SURİYE’DE ŞARTLAR AKILLICA AĞIL GELDİĞİNDE AĞIRLADIĞIMIZ MİSAFİRLERİN GERİ DÖNMESİNDEN YANAYIZ”

Mülteci sorunu ile ilgili sözlerini sürdüren Lütfü Çarpışma, ” Suriye’bile şerait akillica arkaç geldiğinde ağırladığımız misafirlerin vurdumduymaz dönmesinden yanayız. Birleşmiş Uluslar kadar kuruluşlardan ülkemize sığınmacılar amacıyla gönderilen kaynaklar kafasız dönüşlerin planlanması amacıyla kullanılabilir. Suriye devletiyle, revan insanların güvenliği için hukuki yollarla anlaşarak misafirlerimizi evlerine gönderebiliriz. Türkiye, Ermenistan, İsrail, Suudi Arabistan ile dal düzeyde görüşebiliyor ve barıştı. Neden bibi Osmanlı devletinden bugüne sıhriyet bağı olan Suriye ile barışamıyoruz anlamış değiliz. Suriye’nin yeniden inşası amacıyla çabalama tutuşturmak lazım” diye niteleyerek konuştu.

Share: