Havalar ısındı balık fiyatları düştü

Havalar ısındı balık fiyatları düştü

DÜZCE – Düzce’da havaların ısınmasıyla gelişigüzel balık fiyatları düştü. Geçtiğimiz hafta kilosu 100 liradan azrail bulan hamsi, 20 liraya geriledi.

Sonuç günlerde havaların ısınmasıyla gelişigüzel fiyatlar düştü. Geçtiğimiz günlerde kilosu 200 liraya çıkan istavrit 80, 80 liradan satılan mezgit 50, 100 liradan azrail bulan hamsi ise 20 liraya kadar düştü.

Tezgahlarda çeşitliliğin çok olduğunu söyleyen balıkçı Hülya Tığ, “Sabık hafta fiyatlarımız çokça yüksekti. Bu hafta bir lahzada aceleten nısıf yarıya düştü. Havanın kötü olması ve balığa çıkılamaması haliyle fiyatları etkiliyor. Bu hafta tezgahlarımız gayet ongun durumda. Hamsinin kilosu 20 liralık, istavrit geçen hafta 200 liraydı, bu hafta ise 80 teklik oldu. Mezgitin kilosu 80 liraydı, bu hafta 50 lira oldu. Çupralar ve levrekler var” dedi.

Palamudun birkaç miktarda çıktığını, hamsinin birlikte sezonunun bayılmak için olduğunu anlatım eden Kılıç, “Hamsinin bundan sonra dönemi bitecek. Bence bitmeden artağan verimli hamsinin tüketilmesi gerekiyor. Tezgahımızdaki balıkların seçme birini öneririm seçme biri çok içimli” diye niteleyerek konuştu.

Share: