İBB’nin cenaze aracında 144 kilogram 550 gram kötü bulunmuştu! Olayla ilişkin 3 kuşkulu tutuklandı

Adana Itimat Müdürlüğü Uyuşturucu Suçlarla Savaş Şube Müdürlüğü’nün uyuşturucuyla savaş çerçevesinde yürüttüğü çalışmada Tarsus-Adana- Gaziantep (TAG) otoyolu İncirlik Park alanında İstanbul Büyükşehir Belediyesine ait cenaze aracında 144 kilogram 550 gram esrar taşırken yakalanan Bünyamin S. (45) ve yanındaki Ersin E.’yi (44) ile Diyarbakır’dahi esrarı veren H.K. isimli özlük ifadelerinin arkası sıra adliyeye atıf edildi. H.K. Diyarbakır’üstelik gayrı zanlılar ise Adana Adliyesinde çıkarıldığı gümrük kolcusu sulh ceza hakimliği aracılığıyla tutuklandı. Zanlıların üstelik ifadeleri ortaya daha çok.

“DİYARBAKIR’DAN ESRAR GELECEK”

Cenaze aracının şoförü olan 44 yaşındaki Ersin E.’nin, ifadesinde 10 bin liralık maaşla İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehirlerarası Cenaze Hizmetleri Müdürlüğü’nde cenaze aktarım araç şoförlüğü yaptığını söylediği, yine İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde çoban olan N. B.’nin namına “Eğer Diyarbakır’a giderseniz Diyarbakır’dan duman ati ihtiyacı olan varsa bu işi yapabilir. Diyarbakır’a gideceğiniz ahit beni duruluk istersen o kişinin numarasını veririm” dediğini anlattı.

“BORCUNU KAPATAYIM, BİR KERELİĞİNE BU İŞİ YAPALIM”

Alay Malay yakalandıkları Bünyamin S.’nin evli olduğunu ve bankaya kısaca 80 bin lira borcu olduğunu anlatan Ersin E., “N.B.’nin esrar taşıma işini Bünyamin’e anlattım. O dahi ‘Borcumu kapatayım, bire bir kereliğini bu işi yapalım’ dedi. 8 Ekim’da İstanbul’un belli bölgelerinden 5 cenaze topladık ve saat 19.00 gibi İstanbul’dan sorti yaptık. Cenazeleri Nevşehir, Kayseri, Adana, Şanlıurfa ve Diyarbakır’a götürecektik. Elan önceki İBB’bile çoban olan N.B.den aldığım telefon numarasını aradım ve ‘Diyarbakır’a biz geliyoruz’ dedim. Cenazeleri sırasıyla bıraktıktan sonra 9 Ekim’birlikte Diyarbakır’da son cenazeyi verdik. Henüz sonra telefonla ulaştığım kendisini Davut yerine tanıtıcı yaşama ile buluştuk. Davut, bize malın sarıkız olduğunu, 85 kilogram olduğunu İstanbul’a götürdüğümüzde ise 100 bin teklik efektif vereceğini söyledi. Telefonumda gelen konuma gittim. Site içerisinde siteye girer girmez sağlıklı tarafa yanaştık ve bizim yattığımız bölüme çuvallarla-poşetlerle esrarı yükledi ve 100 bin liralık olduğunu söylediği poşeti verdi ve biz oradan çabucacık ayrıldık. Tığ Diyarbakır’ı çıkmadan esrardan nişane yayılmaya başladı tığ dahi bu çuval ve poşetteki esrarı aracın dal yük bölümüne aldık. Yolumuza devam ettik, o sırada Bünyamin paraları saydı. Borcu olduğundan belde paranın 85 bin lirasını benim bilgim ile kendisi aldı 15 bin lirasını dahi ego aldım” dedi.

Share: