İçişleri Bakanı Aristokrat, Gaziler Günü programında konuştu Açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Cumhuriyet’in 100’üncü yılının kutlanacağı 29 Ilk Teşrin 2023’te Türkiye sınırları ortamında biricik tıpkısı yıldırıcı kalmaması amacıyla savaşım ettiklerini söyledi.

19 Ilkgüz Gaziler Haset nedeniyle Türkiye Gaziler ve Martir Aileleri Vakfı (TÜGŞAV) vasıtasıyla Pursaklar’de planlı programa katılan Soylu, şehitleri ve gazileri asla unutmadıklarını, onların emanetine eş çıktıklarını belirtti.

Aristokrat, Türk milletini, köklerinden, şehitlik ve yiğitlik anlayışından, ahlakından, aile yapısından koparmaya çalışanların bulunduğunu tabir ederek, “Belki bizden imdi paraları, çokça balaban propaganda bütçeleri var. Yıldırı örgütlerinden LGBT derneklerine kadar belki seçkin tip organizasyonu kullanıyorlar ama manevi bariyeri bir nev aşamıyorlar. Gazilerin ve martir ailelerinin ortaya koyduğu inancı, imanı aşamıyorlar, Allah’ın izniyle aşamayacaklar.” diye niteleyerek konuştu.

Yıldırı örgütü PKK’nın bundan sonra “saklanacak delik aradığını” dile getiren Soylu, “Çabucak akıbet iki ayda Muazzez Abluka Operasyonu ile neredeyse onları sindirmediğimiz, püskürtmediğimiz vadi kalmadı.” dedi.

Soylu, teröristlerin mağaralardan çıkamaz ayla geldiğini söyleyerek, “Terör örgütünün Türkiye içerisindeki sayısı 120’nin altına düştü. Eskisi kabilinden temas yerde fink atamıyorlar. Bize albeni attıkları Tendürek Dağı’nda benzeri biricik PKK teröristi yok, Tendürek tertemiz.” ifadelerini kullandı.

Karadeniz Bölgesi’nde, Mersin’den Hatay’a, Osmaniye’den Gaziantep’e, Kahramanmaraş’tan Adıyaman’a kadar Amanos Dağları’nda bire bir yegâne terörist kalmadığını kaydeden Aristokrat, “Tanrı talih edecek, 2023 yılı 29 Teşrinievvel yani Cumhuriyet’imizin 100’üncü yılında milletimize sözümüzdür, Tanrı izin verecek, kahramanlarımızla bu arada bu ülkenin içerisinde benzeri yegâne yıldırıcı kalmayacak, gelişigüzel canip tertemiz olacak.” şeklinde konuştu.

“KÖLE, terör örgütü PKK ve PYD’ye 2 bilyon dolar yardım yapmıştır”

Bakan Soylu, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde defans sanayisi ve asayiş güçlerinin profesyonelleşmesi noktasında alınan mesafeye meni ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Fakat düşmanlar ve hainler fırsat kollamaktadır. Son 3 yılda KÖLE, yıldırı örgütü PKK ve PYD’ye 2 milyar dolar kişi bütçelerinden arkalama yapmışlardır. Amerika Senatosundan müzaheret yapmışlardır. Yıldırı örgütünün Amerika ve Avrupa vasıtasıyla sunma çok desteklendiği ant diliminde yıldırı örgütüne bildirme nazik darbeyi vurduk. Yemeden Içmeden yıldırı örgütünü yenmiş etmiyoruz, vakit kaybetmeden terör örgütünün aklıyla, psikolojisiyle onu mahkum etmeye çalışmıyoruz, bire bir zamanda terör örgütünü destekleyen, bize bağlaşık kabil görünen Amerika ve Avrupa’yı birlikte aşınmış ediyoruz, yenik etmeye bitmeme edeceğiz.”

Soylu, Türkiye’nin bölgesindeki sorumluluğuna dikkati çekerek, “Sorumluluğumuz 780 bin kilometrekarede kalmaz, Amerika ve Avrupa’ya Irak’tan üstelik elini incizap gücünü göstermeliyiz, Suriye’den bile elini çekme gücünü göstermeliyiz, Afganistan’dan bile Pakistan’dan bile.” dedi.

“O siyasi partinin içerisindeki tek kimseye yöntem yapma hakkı vermezler”

Bakan Soylu, güzeşte günlerde HDP’li tıpkısı kişinin 15 yaşındaki kız çocuğunu terör örgütü PKK’ya kaçırmaya çalıştığını belirterek, şöyle konuştu:

“Dünyanın neresinde, ümranlı olsun, ufak tefek olsun, hangi ülkesinde şayet hakeza bire bir davranış olsa o siyasi partiye değil siyaset yapma hakkı, o siyasi partinin içerisinde olan hiçbir kimseye siyaset etme hakkı vermezler. Divan 1 Ilk Teşrin’üstelik açılacak, o siyasi partinin mensupları gelecekler, TBMM’dahi oturacaklar. Terörle mücadelede elimizden geleni yaptığımız üzere, samimiyetimize inandığınız üzere yüz yüze geldiğimizde bugüne büyüklüğünde hangi tıpkısı martir ailesinden ne bir gaziden en ufak bir sitem sesi üstelik duymadık amma bire bir bir tane sitem sesi duyuyorum: ‘Bunların Meclis’te hangi işi var?’ diyerek sabahtan akşama kadar bu ülkede sitem sesi duyuyorum.”

“PKK’nın siyasi örgütü HDP, Türk siyasetine şantaj yapmaktadır”

Ati sene yapılacak seçimlere meni fail İçişleri Bakanı Soylu, şunları kaydetti:

“PKK’nın siyasal örgütü HDP, Türk siyasetine şantaj yapmaktadır. CHP’ye ve ayrıksı hep politik partilere şantaj yapmaktadırlar. Hakaret ediyorlar, ağızsız kalıyorlar; ‘Bizsiz bunu yapamazsınız.’ diyorlar, ağızsız kalıyorlar; ‘O koltuklarda oturuyorsanız, o ihaleleri alıyorsanız, sebebi biziz.’ diyorlar, ağızsız kalıyorlar. Türk siyaseti, Amerika vesayetinden sonra, Avrupa’nın vesayetinden sonraları ilk kez önümüzdeki intihabat için PKK vesayetinin altında şu anda inim inim inlemektedir. 2023 seçimlerine giderken, Cumhuriyet’in 100’üncü yılına giderken, götürüm edilebilmesi olabilir değildir. TBMM’ye o insanlar hamle attığı sürece, o Gazi Meclis’in ruhu işkence çekmektedir. Onların, oranın etrafına de gelememesi gerekmektedir ama maalesef ellerindeki imkanlar, asıl mugayeret karışma kalkışmak üzere, ‘Aman seçimi kazanalım da kimle olursa olsun.’ denilen mezhep, benzeri zamanda büyükelçilerle bu arada oturdukları o anlaşmaların tamamını bu millete bire bir şantaj olarak kullanmaktadırlar.”

Süleyman Aristokrat, Türk milletinin, 2023 seçimlerine giderken PKK ve HDP’nin bu şantajını kabul etmeyeceğini ve lüzumlu cevabı vereceğini söyledi.

“Değil vatanın bir parçasını, çakıl taşı taşını bile vermedik, vermeyeceğiz”

Nazik Ilişki Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici da Türk askerinin, “ölürsem şehit, kalırsam gazi” anlayışıyla cepheden cepheye koştuğunu belirterek, “Üstünde yaşadığımız topraklar, Türkiye Cumhuriyeti Devleti üstelik şehit kanlarıyla sulanmıştır, şehit kanlarıyla alınmıştır. Onun üzere bu vatanın aynı bedeli yoktur. Değil vatanın bire bir parçasını, bir çakıl taşı taşını de vermedik, vermeyeceğiz.” dedi.

Türkiye’nin serencam yıllarda terörün tam unsurlarıyla savaş ettiğine ve balaban muvaffakiyet sağladığına dikkati çekici Destici, “Bu coğrafyada olduğumuz sürece bize saldırmaya bitmeme edecekler ama onlar hangi yaparlarsa yapsınlar, tığ dahi acun var oldukça bu coğrafyada olacağız ve ay açıkça hıyanet bayrağın altında müstakil ve hür şekilde yaşayacağız.” şeklinde konuştu.

Programın böylecene Rum Ajansı Genel Müdürü Başkumandan Karagöz’ün bile aralarında bulunduğu gâh medya mensupları ödüle müstahak görüldü.

Programa kâh milletvekilleri, Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Kırıcı, Ankara Itimat Müdürü Mülk Yılmaz, TÜGŞAV Genel Başkanı Lokman Aylar ile gaziler ve martir yakınları katıldı.

Share: