Isparta’da ağırlanan depremzede sayısı 4 bine ulaştı

“Asrın felaketi” olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından bölgeden tahliye edilen yaklaşık 4 bin depremzede, Isparta’daki misafirhanelere ve yurtlara yerleştirildi.

Isparta Valiliği ve AFAD koordinesinde kente getirilen depremzedelerin ayrımsız bölümü, KYK Isparta ve Murat Hüdavendigar yurtlarında mihman ediliyor.

Isparta Valisi Entelektüel Baruş, yaptığı açıklamada, misafirlerin bayındır etmesi için müstelzim tamam çalışmaların yapıldığını bildirdi.

Hatay, Kahramanmaraş, Malatya ve Adıyaman’dan gelenlerin uyumlu ayrımsız şekilde odalarına yerleştirildiğini, lüzumlu ihtiyaçlarının odalarına bırakıldığını ve 3 nöbet yemeklerinin sağlandığını anlatan Baruş, Bilgisizlik ve Spor Müdürlüğünün organizesinde ihtiyaçların giderilmesi konusunda bile seçkin tür yardımın yapıldığını belirtti.

Şehir içi ulaşımın ücretsiz sağlandığını nâkil Baruş, “Ocak yanına yerleşen çokça sayıda misafirimiz bile var. Onlarla beraber 4 bin kişiyi Isparta, mihman ediyor. Bunun önümüzdeki günlerde artacağını durum ediyoruz. Bütün Ispartalılara teşekkür ediyoruz, buraya gelen kardeşlerine sahip çıktıkları amacıyla. artık bile yardıma bitmeme edelim. Kardeşlerimiz burada rahat ve hamam tıpkı ortama kavuşana kadar bize rahat namevcut.” ifadelerini kullandı.

Misafirlerin durumlarından mutlu olduğunu tabir fail Baruş, depremzedelerin yer fena hâlde şeklide mihman edileceklerini kaydetti.

Baruş, kül ekiplerin birlikte fedakarca çalıştığını belirterek, bu süreçte fariza düzlük herkese teşekkürname etti.

Share: