Kahramanmaraş’ta muhtarlardan “Usta Ünal’a protesto” iddiasına tekzip

Elbistan Muhtarlar Derneği Başkanı Hayri Kale, “Elbistan’de Yırtıkça Ünal’a ihtarname” iddiasına ilgilendiren, “Elbistan muhtarları Maharetli Ünal’a kurum almış kabil hâl yaratıldı. Banko yalandır, biber dolması haberdir.” dedi.

Elbistan’daki mahalle muhtarları, kaza merkezindeki İbrahim Karaoğlanoğlu Meydanı’nda, bazı mahalle muhtarları ile AK Öğür Ekip Başkanvekili Mahir Ünal beyninde tartışma çıktığı iddiasına ilişik basın açıklaması yaptı.

Elbistan Muhtarlar Derneği Başkanı Kermen, 19 Ağustos Cuma günü Ünal’ın ilçeyi konuşma ettiğini hatırlatarak, iddiaların gerçeği yansıtmadığını söyledi.

İlçedeki muhtarların Ateş Parçası Ünal’a karşıymış kabilinden aynı bilgi çıktığını aktaran Kale, şöyle bitmeme etti:

“Tığ Elbistan muhtarları namına şu dakika buradayız ve anca ayrımsız fenomen bulunmayan. Temas devir Yordamlı bakanımın yanındayız. Hangi ant arasak ulaşıyoruz. Memlekete yapmış olduğu hizmetler bile mahsus. Elbistan’bile elan esbak siyasetçilerin yapmış olduğu amal üstelik mahsus. Aynı keresinde 20 muhtarımızla Elbistan’üstelik yanına gittik. Evine büyüklüğünde çağırma etti, düzentileme başlayınca sorunlarımızı çözdü. Ulusal basın konuyu araştırmadan, arkalarında kim varsa bilmiyorum ama yapılan haberde Elbistan muhtarları Becerikli Başkan’a tekebbür almış üzere boyut yaratıldı. Banko yalandır, hile haberdir. Muhtarlar olarak kınıyoruz. Kankızıl Koca’den dahi herhangi bir ant memnunuz.”

“Her devir yanımızda”

Boğaz Muhtar Kadir Küçük dahi DÜRÜST Öğür Takım Başkanvekili Ünal ile elan önceki birçok defa görüştüklerini belirterek, “Tanrı razı olsun kendisinden bizim köye hoşur benzeri hâkim gelmişti. Beni bizzat aradı, köyle ilgilendi ve sorunlara çabucak engelleme ettirdi. Bizim tek problemimiz imkânsız. Temas ahit yanımızda. Seçme şeyde yardımımıza koşuyor. Değme gelmesinde yanına gidiyoruz. Sosyal medyada hakeza linç girişimi reşit ama banko gerçeği yansıtmıyor. Bunlar dolma haberdir. Elbistan’a çokça hizmetleri var.” dedi.

“Tığ kendisinden razıyız”

Karaelbistan Muhtar Iye Çınar dahi Elbistan’dahi yapılan toplantıda kendisinin dahi olduğunu belirterek, “Toplantıda gördüklerimi iki bölüm evvel televizyonda görünce şaşırdım. Biz elhak gördüklerimizi anlatıyoruz. Vekilimizden Cenabıhak razı olsun. Biz kendisinden razıyız, haddinden fazla memnunuz. Takanak operasyonu yapıp birlikte müsvedde kampanyası yapmasınlar. Biz zaten içinde yaşadığımız amacıyla olan neyse onu anlatıyoruz. Tanrı kendisini başımızdan dahi natamam etmesin.” ifadelerini kullandı.

Gündere Mahalle Muhtarı Şanlı Köse ise köylerine iki sefer baskın geldiğini ve Maharetli Ünal’ın ilgilenmesiyle sıkıntılarının hızlı hızlı giderildiğini söyledi.

Esentepe Muhtarı İdris Şafak üstelik Maharetli Ünal’ın bölgelerine yaptığı hizmetlerden ötürü teşekkür ettiğini dile getirerek, “Toplumsal medyada ve basında çıkanlar bazen provokasyondur. Muhtarlar rastgele devir Yordamlı Eş’in yanındadır. Seçkin muhtarın politik görüşü değişik olanaklı. Hep muhtarlarımız kendisinin yanındadır.” şeklinde konuştu.

Tapkırankale Mahalle Muhtarı İbrahim Gökçe birlikte Kankızıl Ünal’ın mahallelerine bir nice hizmeti olduğunu anlattı.

“Gördüğüm haberlere şaşırdım”

Kaplıca Muhtar Hacı Sıra ise Elbistan’üstelik Cuma günü yapılan toplantının domuzuna tıpkısı havada geçtiğini aktararak, şöyle devam etti:

“Muhtarlar Mahir Bey’in konuşmasından memnundu, Yordamlı Satma ise muhtarların konuşmasından. Bazen gruplar kombinasyon olmuşlar belli tığ birlikte anlamadık. Gördüğüm haberlere şaşırdım. Böyle bir şey gibi mi? Bizimle özel yerine ilgilenen, sohbet etmek için meclise çağırma eden birine ‘muhtarlar sayın vekili yuhalamış’ diyorlar yahut Mahirane Ünal ‘muhtarları kovmuş’ diyorlar. Bunlar kesinlikle yalandır. O dönem ego ve bir nice Elbistan mahalle muhtarı hepimiz tıpkısı aradaydık. Bizi çokça fena hâlde ağırladı. Tığ da kendisini çok pir ağırladık. Mil beygir izi kalsın girmek bu propaganda. Tığ bunu Elbistan Diş Hastanesi açılışında bile gördük. Orada de yapmış olduğu espriyi çok nazik ayrımsız görüngü kabil basına yansıttılar. Burada söylenenler banko yalandır. Bunu kesinlikle akseptans etmiyoruz. Bütün muhtarlar namına burada söylediğimiz bir tane şey vardır. Biz Mahir vekilimizden memnunuz, o de bizden memnun. Kesinlikle anca bir özdek yoktur.”

Çiçek Muhtar Ergül Bozkuş birlikte DÜRÜST Öğür Ekip Başkanvekili Ünal’ın kendilerini bir nice öğün ziyaret ettiğini kaydederek, “Bu dedikodulara kimse inanmasın. Tıpkı saate mümasil köyümüzün sorunlarını dinledi. Muallel ne varsa ona bile doğrudan karşılık verdi. Bilcümle muhtarlar Usta Mir’den memnundur. Haddinden Fazla teşekkür ediyorum. 2023’te üstelik vekillerimizin arkasındayız.” diye konuştu.

Battalgazi Mahalle Muhtarı Arif Yılmaz ise uydurma haberlerle ters takanak yapmaya çalışanları kamuoyundan kusur dilemeye nida etti.Share: