Kars zelzele bölgeleri üzere biricik kalpgâh

Kahramanmaraş Pazarcık merkezli meydana mevrut ve birçok ilde hasar ve fert kaybına illet olan deprem bölgelerine müzaheret için, Kars bütün kurumları ve halkı ile tek kalpgâh oldu.

65. Hükümet Iblağ Bakanı Doğru Parti Kars Saylav Ahmet Arslan, mütenevvi musahabe ve icraat için bulunduğu Kağızman Selim Fırka İlçe Başkanlığında açıklamalarda bulundu, Aslan ‘Maalesef bu sabah tıpkı afetle hepimiz sarsıldık, öncelikle depremde hayatını kayıp edenlere Allah’tan yağmur dertli vatandaşlarımıza evgin şifalar diliyorum. Devletimiz bilcümle imkanlarını şuan seferber etmiş durumda 86 milyon bir tane yürek, tümce elinden gelenin fazlasını yapmak amacıyla uğraşıyor bundan kimsenin şüphesi olmasın. Bizlerde Kars adına Valiliğimizin koordinesinde zelzele bölgelerine, çalışmalara bindi amacıyla birçok ekibimizi yola çıkarttık’ dedi.

Deprem bölgelerine müzaheret ulaştırmak talip herkesin valilikler kanalı ile yardımlarını ulaştırmaları ricasında mevcut Ahmet Arslan il merkezinde sarsıntı bölgelerine ulaştırılacak bindi ve yardımların koordinesi için Kars’a akım etti. – KARS

Share: