Kayseri’den gücük kısa

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, yapımı devam fail Anafartalar-Site Hastanesi-Mobilyakent Raylı Herkes Hattı’ndaki çalışmaları inceledi.

Yetkililerden hikmet düzlük Büyükkılıç, hatların yapımı ve imalatının yanında yer düzenlemesi ile yeşillendirmeyi bile önemsediklerini, tramvay hattına günlük bin 500 kurt büyü barı bitkisi fidanı dikildiğini, bütün 120 bin fidana tamamlayacaklarını belirtti.

Yakın zamanda hattın aktifleşeceğini aktaran Büyükkılıç, Talas ve Tınaztepe ile kestirmece 48 kilometreye vasıl konforlu aynı tramvay hattının oluşacağını kaydetti.

Büyükşehir Belediyesinin kullanılmamış personeli ad çekme ile belirlendi

Büyükşehir Belediyesi, değişik birimlerde değerlendirmek için belediye bünyesine alacağı personeli, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ın katılımıyla noter nezdinde yapılan ad çekme ile belirledi.

Kadir Has Kongre Merkezi’nde Kayseri 5. Noteri Hüseyin Yaşar eliyle ad çekme çekimi yapılırken, Başkan Büyükkılıç, okkalı arzu olan başvuruları değerlendirirken liyakati ana aldıklarını tabir etti.

Toplam 523 başvurudan şartları haiz 88 personel kâtibiadil huzurunda kura ile belirlendi.

Sultanhanı’nda Arslanbek Sultanbekov konseri

Büyükşehir Belediyesi aracılığıyla restore edilen KAYTUR AŞ’nin işlettiği Sultanhanı’nda Arslanbek Sultanbekov konseri düzenlenecek.

Yarın saat 17.00’birlikte gerçekleştirilecek konserde “Dombıra” adlı eserin bestecisi, Nogay âşık Arslanbek Sultanbekov müzik ziyafeti sunacak.

Konser, Büyükşehir Belediyesi ve Vilayet yoluyla ücretsiz olarak birleştirme edilecek.

Kocasinan Gönüllüsü Projesi sürüyor

Kocasinan Belediyesi, 2017 yılında hayata geçirdiği “Kocasinan Gönüllüsü Projesi” ile gerekseme sahiplerinin yüreğine dokunuyor.

Türkiye’ye dublör olan Kayseri belediyeciliği ile alelhusus içtimai belediyecilik projelerine önderlik ettiklerini ve dezavantajlı kesimlere fazlalık ayrımcılık yaptıklarını tamlayan Kocasinan Şehremini Ahmet Çolakbayrakdar, vatandaşların gönüllerine yapışık hizmetler ürettiklerini anlatım etti.

Çolakbayrakdar, Yeşil Mahalle’deki İkinci El Eşya Cem ve Dağıtım Merkezi ile Zümrüt Mahallesi’ndeki Toplumsal Market ile hayırseverler ve ihtiyaç sahipleri beyninde gönül köprüsü kurduklarını ifade etti.

İkinci Ahali Eşya Çokluk ve Dağıtım Merkezi’nde eşyaların çeşitlerine ve kullanılabilirlik durumlarına göre ayrıldığını, kullanılmayacak ürünlerin ise tadilatlarının yapıldığını, yıkanıp ütülendiğini aktaran Çolakbayrakdar, projenin ilerlemesine katkı sağlayan hayırseverlere teşekkür etti.

Talas’ın afiyet yatırımları

Talas Belediyesi nüfusun dokunaklı olduğu Mevlana Mahallesi ilkin kalkmak için kaymakamlık genelinde mülkiyeti belediyeye ait arsalarda hayata geçirilen ev sağlığı merkezleri ve 112 acil sağlık hizmetleri istasyonları ile sağlığa yatırım yapıyor.

Uray ve iyilikçi işbirliğiyle hesaplı icraat kapsamında nüfusun aheste olduğu mahallelerden Mevlana’da Osman-Neyire Akgöz Familya Sağlığı Merkezi ile Bahçelievler’de Hasibe-Durmuş Akçakaya Sülale Sağlığı Merkezi hizmete sunuldu.

Öte yandan gene Mevlana Mahallesine mülkiyeti Talas Belediyesine ilişik yer üzerine iyicil Ünal Sağıroğlu tarafından yapımı üstlenilen Müjgan-Ünal Sağıroğlu Familya Sağlığı Merkezi ve 112 Ivedi Keyif Hizmetleri İstasyonu’nun inşaatı sürüyor.

Mevlana Mahallesinde mülkiyeti belediyeye ilgili yer üstüne düz yazı edilecek Hacı- Emine Arslan Ocak Sağlığı Merkezi ve 112 Müstacel Esenlik Hizmetleri İstasyonu’nun yapımına, tören düzeni imzalandıktan sonra başlanacak.

Halef Öğretmen Caddesi üzerinde yapımı süren Türk Kızılayı Talas Bölüm binasında ise terbiye ve güruh salonlarının beraberinde antipatik çekicilik deposundan geri hizmet deposuna büyüklüğünde takatli çok heybetli kürsü saha alacak.

Ayrıca iğne hizmeti verilebilecek tıpkısı üstelik afiyet kabini bulunacak.

Share: