Kırklareli haberi… Kırklareli Valisi Ekici, Tevellüt Kandili mesajı yayımladı

Kırklareli Valisi Birol Ekici, Doğum Kandili dolayısıyla akıl yayımladı.

Ekici, mesajında, alemlere rahmet yerine gönderilen Hz. Muhammed’in dünyayı teşrifini müjdeleyen Doğum Kandili’ne ulaşmanın huzuru ve mutluluğunun yaşandığını belirtti.

Hz. Peygamberin yeryüzünü şereflendirmeleri âdemiyet tarihinin bildirme ayrık, yer balaban hadiselerinden biri olduğunu nâkil Ekici, mesajında şunları kaydetti:

“O, bütün afiyet ve güzelliği muştulamış, yeryüzünde sunturlu ahlakın, hak ve faziletin timsali olmuş, barışın huzurun, hayır ve esenliğin yeryüzünde tesis edilmesini sağlamıştır. Sevgili Peygamberimizin müstesna hayatından bize gösterdiği ve inci mercan balığı sözlerinden bizlere mevize ettiği iyiliği, güzelliği, doğruluğu, emaneti korumayı, vurgun, yetim, bikes ve muhtaçlara arkalama etmeyi, hayırda yarışmayı, birbirini sevmeyi, tatlıca bire bir eş olmayı, yeryüzü mehabetli misyon görüp bu şuurla hayatımızı tanzim etmeliyiz.

Müslümanlar üzere güzelliklere erişme, af ve mağfirete ulaşmanın vesilesi ve yeryüzü mutlu yolu olan bu gecenin bağlantı ve beraberliğimize, geçim ve düzenimize vasıta olması temennisiyle, birlik vatandaşlarımızın Tevellüt Kandili’ni sunu kalbi dileklerimle kutluyor, bu gecenin hayırlara açkı olmasını diliyorum.”

Share: