Kocaeli ruzname haberleri: Kocaeli’de cinayet suçlamasıyla yargılanan 2 sanıktan birine tahliye kararı

Kocaeli’nin Taşmak ilçesinde ayrımsız kişinin tabancayla öldürülmesine ilgilendiren yargılanan tutuklu 2 sanıktan birinin tahliyesine karar verildi.

Kocaeli 3. Kilolu Ukubet Mahkemesi’nde görülen önce duruşmada, tutuklu sanıklar Erman K, Dursun Kağan A. ile maktulün annesi Gülseren K. ve taraf avukatları amade bulundu.

Sanık Dursun Hakan A. savunmasında, çocukluk arkadaşı Tufan K’nin 2018 yılında telefon aldığını, borcu ödeyemeyince kendisinin kefil olduğunu öne sürdü.

Borcunu ödemediğinden haberi olmadığını argüman fail maznun, bu takanak sebebiyle hacizlik olduğunu, bunun konusunda maktulü arayarak borcu sebep ödemediğini sorduğunu belirtti.

Dursun Hakan A, daha sonraları değişik mevkuf maznun ve Tufan K. ile aynı evde buluştuklarını aktararak, söz konusu borç zımnında aralarında ağız dalaşı çıktığını kaydetti.

Alkol aldıkları evde tartışma bittikten sonraları Erman K’nin sehpanın altında mevcut silahı odaya uzatmak üzere aldığını sav eden Dursun Hakan A, “O esnada tabanca şiddetli aldı. Tufan’ın yaralandığını fark ettik. Erman, Tufan’a tampon yapmaya başladı. Ben tezelden ambulansı aradım. Bu esnada Tufan’ın bilinci yerindeydi. Üzerime atık suçu akseptans etmiyorum, tahliyemi istiyorum.” diyerek konuştu.

Erman K. ise sehpanın zir gözünde kâin tabancayı alarak odaya koymak istediğini belirterek, “Bu esnada cebe patladı. Tufan’ın yaralandığını gördüm. Bir Lahzada müdahale etmeye çalıştım. Dursun Hakan’dan ambulansı aramasını istedim. Bu tam Tufan’a tampon yapıyordum. Cebe rastgele ant sehpanın madun gözünde duruyordu. Bütün silahın orada bulunduğunu bilirdi. Mahsus vurmadım. Dursun Melik, bire bir husus yapar korkusuyla tabancayı alıp yatak odasına götürmek istedim.” ifadelerini kullandı.

Maktulün annesi Gülseren K. de olaydan bire bir dönme ilk oğlunun telefon konuşmasına tanık olduğunu dile getirerek, “Tufan telefonda konuştuğu Melik’a, ‘3 günde 5 bin lirayı nereden bulabilirim. Canımı mı alacaksınız?’ dedi. Hakan’ın ‘Gerekirse alırız.’ dediğini işittim. Sonrasında Tufan, konuştuğu kişiyi eve nida etti. Pencereden baktığımda Erman ve Dursun Kağan’la kapının uğrunda konuştuklarını gördüm. Bundan 1 dönüş sonradan oğlumu düzenlenen olarak öldürdüler. 5 bin liralık üzere oğlumu öldürdüler. Bu insanlar bana yıllarca ‘Anne.’ dedi.” şeklinde konuştu.

Mahkeme heyeti, Dursun Melik A’nın tahliyesine, sair sanık Erman K’nin ise tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

Gölcük ilçesi Karaköprü Mahallesi’nde 22 Ocak’ta tabancayla vurulan Tufan K, Gölcük Necati Polat Devlet Hastanesi’ne bertaraf, müdahalelere karşın kurtarılamamıştı. Polis ekiplerince gözaltına alınarak adli makamlara gönderme edilen Erman K. ile Dursun Melik A. tutuklanmıştı.

Share: