Komutan Odabaşı, ‘Başarısızlık Zirvesi’nde gençlere seslendi: “Sunu iyiyi hedefleyin”

İstanbul Toyluk Platformu’nun düzenlediği, Türkiye’nin muhteşem iş, yüksekokul, hanek ve sivil topluluk kuruluşu liderleriyle gençleri tıpkısı araya getiren Sonuçsuzluk Zirvesi Caddebostan Hars Merkezi’nde gerçekleşti. Zirvede müzakere eden Kadıköy Şehremini Şerdil Denge Odabaşı, gençlere ‘en iyiyi hedefleyin’ mesajı verdi.

Üyeleri ortaöğretim ve darülfünun öğrencilerinden oluşan İstanbul Toyluk Platformu kurulduğu günden bu yana binlerce gencin ve çocuğun hayatına dokunan projeler üretiyor ve mümin liderlerin yetişeceği modeller ihdas etmek, bunları infaz etmek ve tesahup etmek amacı ile İstanbul Cahillik ve Önderlik Derneği çatısı altında çalışmalarını sürdürüyor. Platformun seçme yıl düzenlediği Başarısızlık Zirvesi bu yıl 15 Teşrinievvel Cumartesi günü Caddebostan Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Türkiye’nin eke gelişim, akademi, tekellüm ve sivil toplum kuruluşu liderlerini gençlerle buluşturan zirvede Kadıköy Şehremini Şerdil Dara Odabaşı bire bir müzakere yaptı. Odabaşı konuşmasına, Bartın’de meydana gelen maden kazasında hayatını kaybedenlere yağmur, ailelerine başsağlığı dileyerek başladı. Odabaşı “Çıktı kazaları hayatımızdan çıkartmamız gerekiyor” dedi.

“Bu engebe hayata bittabi baktığımızı gösteriyor”

Komutan Odabaşı, “Bartın’üstelik adı ilçe olan amma imdi ilçe olmaktan çıkan tıpkı eroin kazasında hayatını kaybeden herkese rahmet, ailelerine başsağlığı diliyorum. Ama çıktı kazaları hayatımızdan çıkartmamız gerekiyor. Bu engebe bizim dünyaya, hayata pekâlâ baktığımızı gösteren belalar. Tığ gelişigüzel yıl canlarımızı, emekçilerimizi, dostlarımızı kaymakamlık adı altında kaybediyoruz. Umarım bu akıbet peki” dedi.

“Sunma iyiyi hedefleyin”

Odabaşı, 12 yaşındaki oğluyla ayrımsız diyaloğundan bahsederek konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Ben oğluma şurası söylemiştim, eğitim bilimi hayatında 5’le bile geçiliyor, 10’la dahi geçiliyor, bizim dönemimizdeki ibret notları bu şekildeydi. O bile bana dedi kim ‘ben hep 10’la geçmeyi hedefliyorum’. Ben ne üniversiteye gideceğime, sınava giderken değişmeyen verdim. Oysa 12 yaşındaki oğlum 2 sene önceki bana okuyacağı üniversitenin adını ve bölümünü söylüyor. Onun şimdiden bire bir hedefi var. Siyasetle ilgilendim, CHP İl Komutan Vekili oldum, yer sekreteri oldum, Kadıköy Şehremini oldum. Bu başarı mı? Sükse nereden baktığınıza tutkun. Oğlumunsa elan iri hedefleri var. Sizler hedeflerinizi koyun, herhangi bir ant daha iyisini hedefleyin, bu azimle yaparsanız başaracağınıza inanıyorum. Kaybetmek, akim gelmek incitici bir husus değil; oradan alacağınız ders ve tecrübeyi sonraki yaşamınızda uygularsınız.”

Odabaşı konuşmasını gençler üzere hazırladıkları bir projelerinden bahsederek bitirdi. Odabaşı, “Bire Bir seçim vaadim vardı; gençleri Türkiye’da yetişmiş, dünyada kendisini kabul ettirmiş isimlerle buluşturmak. Pandemiden dünya ertelediğimiz bu projemizin hazırlıklarına başladık. Bu projedeki hedefimiz şuydu, çoluk çocuk izledikleri göstergeç dizilerinden çok etkileniyorlar. Özellikle mafyatik karakterlerden. Gençler kendilerine bu isimleri alp olarak görüp, benzer alıyor. O yüzden bu projemizi hayata kılmak için hazırlıklarımızı yapıyoruz” dedi.

Konuşmasının ardından Başkan Odabaşı’na benzeri teşekkürname plaketi verildi.

Zirvenin konuşmacıları beyninde Index Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik, Kermen Grubu Başkanı ve CEO’su Zeynep Bodur Okyay, Talih Holding Umumi Heyet Üyesi Maksat Ülker, oyuncu İbrahim Yakınlarında, Ekonomist Öğretim Üyesi Prof. Dr. Telakki Akçiğit ve İstanbul Cahillik Platformu Başkanı Natür Duygusal Coşar düzlük aldı. Konuşmacılar gençlere ilham olması için onlarla öz mücahede hayatlarındaki liyakatli ve verimsizlik hikayelerini paylaştı.

İstanbul Toyluk Platformu vasıtasıyla planlı ve katılımın temsili 5 TL olduğu zirveden elde edilen dirimlik ile Antalya Elmalı Hapishane Köyü İlkokulu’na Oyuncak Kütüphanesi kuruldu ve açılışı zirveyle eşzamanlı namına alarga bağlantıyla gerçekleşti. – İSTANBUL

Share: