Mardin’de 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle izlence düzenlendi

Mardin’da 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla gaziler ile martir ailelerine müteveccih program düzenlendi.

Kentte bire bir otelde düzenlenen programda, Kur’an Semih okundu, dualar edildi.

Programda mütekellim Vali Mahmut Demirtaş, şehitliğin ve gaziliğin dünyada tek talih ve makamla ölçülemeyecek kadar yetişkin olduğunu söyledi.

Tarihsel süreçte kazanılan zaferlere değinen Demirtaş, zaman üstelik ülkenin huzuru için terörle mücadelenin sürdüğünü belirtti.

Demirtaş, “Bu toprakların evlatları adına 1000 almanak yurdumuzdan ve mukaddesatımızdan vazgeçmeyeceğiz. Martir yakınları yerine sizler en kızıl varlıklarınızı, evlatlarımızı, eşlerinizi, kardeşlerinizi ve babalarınızı yurt sağ olsun diyerek bu topraklara gönül ettiniz. Yiğit gazilerimiz sizler girdiğiniz mücadelede bedenlerinizden aynı parçayı kaybederken şehadeti hücre aldığınızı cümle cihana gösterdiniz. Size minnettarız. Bu aziz vatan ve bu şerif millet sizlere minnettar.” dedi.

Programa, 70. Mekanize Tuğgeneral Komutanı Tuğgeneral Vukuf Yokarıbaş, İl Uyanık Komutanı Sancak İdris Tataroğlu, Cumhuriyet Altını Başsavcısı Dr. Görgülü Turhan, İl Emniyet Müdürü Mahmut Sıkıntı, vali yardımcıları, martir aileleri ve gaziler katıldı.

Share: