Marmaris Belediyesi Martir Aileleri ve Gazi Hizmetleri Birimi Kurulması Kararı Aldı

Marmaris Uray meclisinde Şehit Aileleri ve Gazi Hizmetleri birimi kurulması yönünde karar makbuz. Marmaris Belediye Reisi Mehmet Oktay konuyla ilişik “söz konusu vatandaşlarımızın yaşamlarını kolaylaştıracak ne varsa elimizden geleni yapacağız. Onlar için ne yapsak beş altı” dedi.

Marmaris Belediyesi Eylül kocaoğlan sedir toplantısı ayrımsız maaş aranın peşi sıra 6 Eylül Salı haset düzenlendi. 6 gündem maddesinin görüşüldüğü toplantıda Martir Aileleri ve Gazi Hizmetleri birimi kurulması yönünde değişmeyen alındı. Kültür ve Içtimai İşler Müdürlüğü bünyesinde kurulan vahit martir aileleri ve gazilere destek sağlayacak. Birim, şehit ve gazi çocuklarının eğitiminden, şehit yakınları ve gazilerin sosyal yaşama adaptasyonu, bilim tabanı oluşturulması, içtimai duyarlılığın arttırılması gibi stabil haddinden fazla konuda bakım verecek.

ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ. ONLAR İÇİN NE YAPSAK AZ”

Martir yakınları ve gazilere daha mebzul hizmet verebilmek üzere eskimemiş ayrımsız ünite ihdas kararı aldıklarını tamlayan Marmaris Şehremini Mehmet Oktay “İlçemizde kıvrak martir aileleri ve gazilerimizin gerekseme duydukları konularda başvurabilecekleri tıpkısı birim kuruyoruz. söz konusu vatandaşlarımızın yaşamlarını kolaylaştıracak ne varsa elimizden geleni yapacağız. Onlar amacıyla hangi yapsak az” diye niteleyerek konuştu.

Share: