Martir Çeri İsmail Ünal akıbet yolculuğuna uğurlandı (2)

Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde martir olan Piyade Sözleşmeli Er İsmail Ünal’ın cenazesi, memleketi Giresun’dahi toprağa verildi.

Şehit Ünal (21) için Güce ilçe merkezinde planlı törene, ailesi ve yakınlarının yanında Giresun Valisi Enver Adlı, DOĞRU Öğür Giresun Milletvekilleri Cemal Öztürk, Bedel Aydın ve Sabri Öztürk, DÜRÜST Öğür İstanbul Milletvekili Hasan Turan, CHP Giresun Saylav Necati Tığlı, Giresun Açıkgöz Mıntıka Komutanı Tümgeneral Selçuk Sebep, kamu gurur ve kuruluşlarının temsilcileri, siyasi partilerin toprak başkanları ile çokça sayıda vatandaş katıldı.

Törende şehidin kardeşi Sudenaz Ünal ağabeyinin resmini taşıdı, cet Fehmi Ünal ise oğlunun askeri beresini taktı.

Oğlunun tabutuna sarılan ana Duyma Ünal, ağlamayacağını anlatım ederek, şunları söyledi:

“Askerim, yavrum. Sen beni tek utandırmadın. Çalıştırıcı askerim benim. Sen gittin amma senin kabil niceleri var yavrum. Beni gururlandırdın, Tanrı üstelik seni gururlandırsın. Yavrum ego seni vatana feda ettim. Bin tane, on binlerce elan var senden. Yavrum, vatan sağ olsun. Sen seçme ant benim içimde, kalbimdesin yavrum. Bu senin damatlığın yavrum. Sen damatlığını giydin çocuğum. ‘Hayalimin peşinde koşacağım.’ dedin, koştun yavrum. Tanrı seni Delege Efendimize komşu eylesin. Bize büyük ayrımsız gelgel bıraktı. On Paralık boynunuzu eğmeyin.”

Kılınan cenaze namazının ardından şehit Ünal’ın naaşı, Espiye ilçesindeki Çam Mahallesi mezarlığına defnedildi.

Share: