Mudanya Belediyesi Ekiplerinden Başat Sonrası Çabuk Engelleme

Mudanya Belediyesi, kırıcı yağmur sonucu oluşan başat, taşkın ve tahribatlara engelleme etti. Ekipler, kentin ayrımlı noktalarında müdahale ve hasar tayin çalışmalarını sürdürüyor.

Mudanya’da akşam ezanı saatlerinde başlayan ve anbean etkisini artıran sağanak yağmur sonucu gâh ocak ile işyerlerinin antre ve bodrum katlarını su bastı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün uyarılarının peşi sıra teyakkuz halinde olan ekipler, site genelinde çalışmalarına bitmeme ediyor.

İlçe merkezi, Tirilye, Kumyaka ve kırsal mahallelerden mevrut ihbarlar üzerine Olgun İşleri Müdürlüğü, Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü, Polis Müdürlüğü, Mudanya Kontrol Istirdat Birimi ekipleri ve Başbuğ Yardımcısı Kadın Yılmaz Kartaltepe ile gelişigüzel sahada mevcut Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, “Mudanya’daki baskın ve su taşkınları ile savaş ederken, Bursa Terminali’nin çatısının çöktüğü haberini aldık. İhbar mevrut herhangi bir noktada ekiplerimiz hemşehrilerimizin birlikte. 7/24 görevimizin başındayız. Kıygın olan vatandaşlarımıza vacip desteği ulaşmak amacıyla elimizden geleni yapacağız. Bire Bir posta daha bilcümle mağdur vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” diyerek konuştu.

Share: