Mustafa Sarıgül kendisini eleştirenlere karşılık verdi

Türkiye’nin evvel domestik elektrikli arabası olan TOGG’un açılışına katıldığı üzere kendisini eleştirenlere Malatya’dan karşılık veren Türkiye Değişim Partisi (TDP) Umumi Başkanı Mustafa Sarıgül, “Yerli malı yurdun malı bütün TOGG’u kullanmalı” dedi.

Bir kol konuşma ve partisinin yeni yer binasının açılışı üzere Malatya’ya mevrut TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, ülke binasında basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Türkiye Değiş Partisi namına eleştirilerin yanı sıra çözüm önerilerini bile bu arada sunduklarını tamlayan Sarıgül, “Iyicene olana sunturlu, doğruya akilane diyoruz. Yanlışlığın ve haksızlığında karşısında durmaya bitmeme ediyoruz. Bunun üzere bazen görgülü cühela var, siyaseti onlar gibi yapmamızı istiyor. TOGG’un açılışına katıldım diye bu vazıh cahiller bizi eleştirdiler. Oraya ben devletim yerine gittim, devletimin yapmış olduğu yatırımı yetiştirmek amacıyla gittim. TOGG yerlidir, fabrikası Türkiye sınırlarındadır. Bu nedenle bizim tümen yerine hesaplı milliyetçilik anlayışımıza tekmil namına uyan tıpkısı üretimdir. Biz diyoruz kim ‘ Almanya, Fransa, İtalyan arabalarına güle güle, hayırlı geldin TOGG’. Yerli malı yurdun malı cümle TOGG’u kullanmalı” şeklinde konuştu.

TDP yerine hisse senedi ve KAZANÇ siyaseti yaptıklarını ve artık de yapmaya devam edeceklerini tabir eden Sarıgül, “İş ve AŞ siyasetini bıraktığımız amacıyla Malatya üzere tıpkı şehirde, Türkiye üzere aynı ülkede şu an işsizliğin olması beni üzüyor. Malatya girmek tarım almak, Malatya gelmek hayvancılık gitmek, Malatya girmek sarıerik girmek. Siz kayısıya bakarsanız kayısı birlikte size bakar. Kayısı bir zamanda gelişim olur, ATLATMAK peki, eş peki. Kayısı, çocuğun çoluğun torunların birlikte inşallah rızkı olur” diye niteleyerek konuştu.

Kayısı hasadının üzerinden 2-3 ay geçtiğini ancak halen aya fiyatın açıklanmadığını birlikte tabir fail Sarıgül, “Zaman burada sonuncu noktayı koyacağız. artık kimesne sarıerik üzerinden yöntem yapmasın, kayısı Malatya’nın, Türkiye’nin gurudur. Ayrımsız kereye mahsus namına kayının aya fiyatını açıklıyorum, daha çok mal boyu bu şekilde olmasını temenni ediyoruz. Kayısı 5 dolar olmalı ve bundan sonra da 5 dolarda çakılı kalmalı, çıktı üzerinden siyasa yapılmamalı” ifadelerini kullandı.

Kayısının tanıtımına elan üstelik ehemmiyet verilmesini da sözlerine ekleyen Sarıgül, Türkiye’nin kurtuluşunun ise ekonomik milliyetçilikle olacağını anlatım etti. Hesaplı milliyetçiliğin önce Türkiye’nin kazanması anlamına geldiğini belirten Sarıgül, “‘Evcil malı yurdun malı tümce onu kullanmalı’ anlayışıdır bu. Az döviz harcayacağız, elan fazla döviz kazanacağız. Bunu gelişigüzel sektörde yapacağız” ifadelerine saha verdi.

Malatyaspor’un şu anda Spor Küfe 1. Tabur’üstelik mücadele ettiğini ve olması müstelzim içtima Süper Takım olduğunu üstelik tabir eden TDP Genel Başkanı Sarıgül, “Malatyaspor bozukluk Süper Klasman’dahi değil? Çünkü yanlış sistemden. 8 ecnebi, 3 Türk oyuncu evet mu? Bunun tersi olmalı. 15 yılda 225 yabancı 800 milyon dolar vermişiz, boşa gitmiş. O parayı Malatyaspor’un altyapısına verseydik Malatya’de binlerce dinç çıkardı” şeklinde konuştu. – MALATYA

Share: