Özel Sporcular Masa Tenisi Avrat Milli Takımı’ndan Avrupa şampiyonluğu

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu’ndan yapılan açıklamaya bakarak, Krakow şehrinde devam eden organizasyonda, Ebru Acer, Lara Samsunlu ve Sümeyra Türk’ten oluşan Mülk Masa Tenisi Milli Takımı, grup müsabakalarında İtalya’yı 3-0 ve Fransa’yı 3-1 yenerek grubunu önder tamamladı ve nısıf finale yükseldi.

TRT Haber’in haberine bakarak Milliler nısıf finalde de Portekiz’i 3-0 yenerek finale yükseldi. Kamer-yıldızlılar, bitiş müsabakasında birlikte Fransa’yı 3-0 yenerek tarihinde ilk defa Avrupa Yaz Oyunları Şampiyonu kendisine Türkiye’ye bu alanda geçmiş zer madalyayı kazandırdı.

Türkiye’den 12 madalya

Öte yandan rical bando müsabakasında ise Utku Caberoğlu, tunç madalya kazandı. Utku Caberoğlu üstelik Türkiye’ye rical kategorisinde evvel madalyayı kazandırmış oldu.

Bu sonuçlar ile Türkiye oyunlarda 1 kızıl, 4 gümüş ve 7 tunç tutmak amacıyla 12 madalya elde etti.

Birol Aydın: Hususi sporcularımız Avrupa’üstelik ruz yazıyor

Açıklamada görüşlerine vadi sunulan Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Başkanı Birol Işıklı, şöyle konuştu:

“Özel sporcularımız Avrupa’bile zaman yazıyor. Federasyonumuz, down, içe yöneliklik ve mental çocuklara 15 branşta spor faaliyeti yaptırarak, onların sporla hayata tutunmalarını sağlıyor. 81 ilde 730 spor kulübünde yüzbinlerce özel çocuğumuza spor yaptırıyoruz. Avrupa Yaz Oyunları’nda para yüzme branşında kazandığımız 4 sim ve 6 bronz madalyanın yanına demincek Servet Masa Tenisi Milli Takımımız altın madalya eklemiş oldu. Mutluyuz, gururluyuz, İstiklal Marşımızı okutup, kamer-peyda hıyanet bayrağımızı bildirme üstteki göklere çektiren özel sporcularımızı ve antrenörlerimizi kutlama ediyorum. Mülk Masa Topu Milli Takımımız ile hedefimiz 2024 Paris Paralimpik Oyunları’na emniyetli adımlarla ilerliyoruz. Beceri kurullarımız ile hazırlamış olduğumuz planlar doğrultusunda azim ve heves ile daha çok çalışıp, hedefimize yankılanmak istiyoruz.”

Avrupa Yaz Oyunları 23 Orak Ayı Cumartesi haset yapılacak müsabakalar ve kapanış töreni ile sona erecek.

İşitme Engelliler Eş Uçan Top Milli Takımı Dünya Şampiyonu oldu

 

A Milli Avrat Voleybol Takımı çeyrek finalde

 

Türkiye, Acun Voleybol Şampiyonası’na aile sahipliği yapacak

 

Share: