Sakat kız arkadaşını mezarlıkta bıçaklamıştı; müebbet hapsi istendi

KAYSERİ’nin Melikgazi ilçesinde, mezarlıkta buluşarak tartıştığı sakat kız arkadaşı G.O.’yu (15) boğazından bıçaklayıp, yaralayan mevkuf B.A. (15) için müebbet kodes cezası istendi.

Olay, 23 Mayıs sabahı, Germir Mahallesi’ndeki mezarlıkta meydana geldi. B.A. ile mezarlıkta buluşan sakat kız arkadaşı G.O. ortada ağız dalaşı daha çok. Tartışma, bodur sürede kavgaya dönüştü. B.A., cebinden çıkardığı bıçakla G.O.’yu boğazından bıçakladı, kendisini ise ayağından yaraladı. Çevredekilerin ihbarıyla olay adına polis ve afiyet ekipleri sevk edildi. Esenlik ekibince Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırılan G.O., tedavisinin peşi sıra taburcu edildi, B.A. dahi iyileştikten sonra ‘kasten öldürmeye teşebbüs’ suçundan çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı.

‘BULUŞTUĞUMU GÖRMELERİNİ İSTEMEDİM ‘Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı’nca ölçülü anket tamamlanıp, iddianame hazırlandı. Kayseri 6’ncı Tehlikeli Ukubet Mahkemesi’nde kabul edilen iddianamede, B.A. karşı ‘kasten öldürmeye teşebbüs’ suçundan müebbet mahbes cezası istendi.İddianamede ifadesine dahi saha verilen B.A., “G.O. ile karı ayı kabilinden sevgili olduk. Küçük Ay ayında ayrıldık. Bu süreçte okulumu değiştirdim. O üstelik benimle bir okula geçti. bu arada apayrı kız arkadaşım oldu. G.O. okulda halen kendisiyle görüştüğüme dayalı söylentiler çıkardı. Bu de eskimemiş kız arkadaşımı huzursuz etti. Tekrar sakat okuluma geçtim. Hakkımda çıkan söylentileri bahsetmek amacıyla G.O.’yu çağırdım. Esasen mezarlığın yanındaki marketin oradaki parkta bahsetmek istemiştim fakat andıran arkadaşlarımın da G.O. ile buluştuğumu görmelerini istemedim. Bundan kontekst mezarlığın ense kısmında buluşmayı öneri ettim” dedi.’HAREKET HALİNDE OLUNCA BIÇAK BOYNUNA DENK GELDİ’Öldürme kastı olmadığını encam süren B.A., “Okulumun etrafı yavaş olduğu üzere bıçak taşıyordum. G.O., bana ve kız arkadaşıma taşlama edince sinirlendim. Bıçağı omzuna saplayacaktım amma G. akım etti ve boynuna geldi. Çok korktum ve bıçağı yere attım. Kanamasına yırtmak üzere yanına gittiğimde, G.O. bıçağı benim bacağıma sapladı. İlk müdahalesini önemsemedim fakat ardından 2 nöbet elan sapladı. Alışılmamış halinde olduğu amacıyla G.O.’dan defo diledim. Kendisini katil kastım yoktu. Bana ve kız arkadaşıma ettiği hakaretler zımnında çabucak çok sinirlendim. Korkutmak amacıyla bıçağı çıkardım. Hareket halinde olunca bıçak boynuna denk geldi. Pişmanım” dedi.

Tutuklu maznun B.A., ilerleyici günlerde hakim karşısına çıkarılacak.

Share: