SELIM Öğür Milletvekili Atmaca, Yavuzeli ve Araban ilçelerini konuşma etti

DOĞRU Parti Gaziantep Milletvekili Ali Atmaca, saha çalışmaları kapsamında Yavuzeli ve Araban ilçelerine ziyarette bulundu.

Mecnunca, Yavuzeli ilçesinde yapımı tamamlanan ve 10 bin dönümlük araziyi sulayacak olan 40 kilometre uzunluğundaki sulama kanallarını inceledi.

Çiftçilerle bire bir müddet kardeşçe eden Delimsirek’e, Yavuzeli Belediye Başkanı Mustafa Kemal Sakaroğlu ve DOĞRU Parti Yavuzeli İlçe Başkanı Mehmet Büyük Çelik zevcelik etti.

Delice ile beraberindekiler ardından Iblağ ve Enfrastrüktür Bakanlığınca restorasyonu tamamlanan tarihi Ağadeğirmeni Köprüsü’nde incelemede bulundu.

Yavuzeli ilçesinde esnaf ziyaretinde mevcut Şahin, kaza ve uray ziyaretlerinin peşi sıra Araban ilçesine geçti.

Delice, kırsal Akkoç ve Körhacıobası mahallelerini müzakere ederek çiftçilerle bire bir araya geldi. Şahin’e Araban Şehremini Hasan Akla Yatkın ve DOĞRU Parti İlçe Başkanı Kamil Uğur Kasney zevcelik etti.

Ziyarette çiftçilere Ekincilik ve Orman Bakanlığının başlattığı 709 milyon lira destek programı hakkında bilgi veren Şahin, daha sonraları belediyenin kilit taşı zemin çalışmalarını inceledi.

Atmaca, TBMM’nin tatile girmesi ile alay malay başlattıkları düzlük çalışmaları kapsamında ilçeleri ülfet ettiklerini belirterek, şunları aktardı:

“Esnaflarımız, köylülerimiz ve ilçe sakinlerimizle bir araya geliyoruz. Bu kapsamda Yavuzeli ve Araban ilçelerimizi dahi ülfet ederek hemşehrilerimizle bir araya geldik, sorunlarını dinledik, taleplerine çözüm ürettik. İlçe teşkilatlarımız ve şehremaneti başkanlarımızla bire bir araya gelerek 2023 öncesi hazırlıklarımızı gözden geçirdik. Kayran çalışmalarımızı tamamladıktan sonraları sahadaki gözlem ve tespitlerimizi, vatandaşlarımızdan mevrut talepleri AK Parti Umumi Merkezimize raporlayacağız. Araban ve Yavuzeli ilçelerimiz seçkin bakımdan tehlikesiz ellerde. Arabanlı ve Yavuzelili kardeşlerimize bize gösterdikleri ayrıcalı sargı ve muhabbetten etraf teşekkürlerimi sunuyorum.”

Share: