Sivas’ta kamyon ile minibüsün çarpışması sonucu 7 can öldü, 9 gönül yaralandı

Sivas’ta kamyon ile minibüsün çarpıştığı kazada 7 can öldü, 9 gönül yaralandı.

M.Ö. (52) yönetimindeki 34 OYUN EBESI 72 plakalı kamyon ile A.S. (51) idaresindeki 44 J 4257 plakalı minibüs, Sivas- Malatya karaca yolu Yeşildere köyü mevkisinde çarpıştı.

İhbar üstüne ilçe hesabına polis, jandarma, itfaiye ve afiyet ekipleri atıf edildi.

Minibüs sürücüsü ile araçta bulunanlardan Şenay Kızılaslan (48), Hacı Süleyman Kızılaslan (58), Meliha Kızılaslan (52), Seyit Battalgazi Sevin (18), Fadime Sarıbaş, Adile İzci (62) hayatını kaybetti.

Kazada Engin Polat (19), Cennet Çelik (44), Emre Kızılaslan (25), Birol Çelik (42), İlhami Kızılaslan (52), Saray Yeşilkaya (38), Ramazan Kaan Yeşilkaya (10), Mücahit Yeşilkaya (6) ve kamyon sürücüsü M.Ö. yaralandı.

Yaralılar kentteki hastanelerde otama altına alındı.

Kangal Kaymakamı Fatih Sungur ve İl Güven Müdürü Burhan Akçay ilçe hesabına gelerek hikmet aldı.

Sungur, gazetecilere, Bursa’daki benzeri düğünden Malatya’ya dönenlerin bulunduğu minibüs ile Malatya’dan Amasya’ya abra haiz kamyonun çarpıştığını bildirdi.

“Yaralılarımızın durumu aheste”

Sivas Valisi Yılmayan Parıltı, görüngü durumunda incelemede bulunduktan sonra gazetecilere, Kangal ile Hekimhan ilçeleri arasında küsurat bölgede Bursa’dan düğünden döndüğünü adisyon ettikleri minibüs ile yük haiz kamyonun çarpıştığını söyledi.

Kazada hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara ise müstacel şifalar dileyen Şimşek, “Yaralılarımızın durumu kırıcı. Yaralıların tıpkı kısmı Kangal Ululuk Hastanesi’nde bir kısmı ise Sivas’taki hastanelerde tedavi altına alınmış durumda.” dedi.

Kaza durumunda mukteza çalışmaların tamamlandığını aktaran Balkır, “Bilcümle vatandaşlarımız hastanelere atıf edildi. Birazdan inşallah yolu trafiğe açmış olacağız. Yaralıların bütünü maatteessüf tehlikeli durumda. Bunlardan ikisi bala. Minibüsün Bursa’dan ayrımsız düğünden döndüğünü adisyon ediyoruz.” diye niteleyerek konuştu.

Kazayı malumat alarak olay hesabına ve Kangal Ihtişam Hastanesi önüne mevrut kazazedelerin yakınları gözyaşlarına bilge olamadı.

Share: