Son an haberleri… Bayburt’ta bir garip ‘kapı’ davası

– Bayburt’ta tıpkısı somurtkan ‘kapı’ davası

Şehir sakinleri çatı girişlerini müsaadesiz şekilde kapatan kent yöneticisine aksülamel gösterdiler

BAYBURT – Bayburt’ta apartman sakinleri site girişindeki gelgeç ve araçların kullandığı kapılı girişin şehir yöneticisi eliyle sellemehüsselam bire bir şekilde kapatılarak kiraya verilmesine sinirlenerek duruma reaksiyon gösterdiler.

Gençosman Mahallesinde mevcut konutlardaki site sakinleri binanın 3 girişi olduğunu, bu girişlerden çevirgeç ve yayaların geçtiğini belirterek giriş kapısının birinin destursuz ve usulüne akla yatkın şekilde kapatılmadığını argüman ettiler. Site sakinleri girişe cidar örülmesinin arkası sıra site bahçesinde toplanarak alınan karara itiraz ettiler.

Şehir sakinleriyle çatı uğrunda bir araya gelerek izah yapan apartman yöneticisi Sevinç Yılmayan, yapılan işlemden haberinin olmadığını, apartmanda kâin 8 dairenin tamamının vekaletini aldığını ve hepsinin bu duruma alın olduğunu söyledi.

“Site girişindeki yazıyı kaldırmaya üstelik tenezzül etmediler”

Şehir girişinin kolonlarında düzlük alan ‘Şehir alanına bürümek yasaktır’ yazısının sökülmeden antre mantinota işlerinin bitmeme ettiğine özen çekici apartman yöneticisi Yılmaz, “Böyle bire bir husus olamaz. Burası bizim sitemizin girişi. Derhal bunun durdurulması ve yıkılması geçişsiz. Kent alanına çekmek yasaktır yazan tabelalarının asıldığı kayran burası, buraya giriliyor. Bu yasa dışı el işi dur denmesini bekliyoruz” dedi.

Sevinç Yılmayan, ayrıca şehir mahremiyeti diye niteleyerek bir şeyin kalmadığını söyleyerek, “Bütün işyerleri kanuncu olmayan bir şekilde kent bahçesine kadeh açmış durumda. Tığ literatür bayanlar şuraya çıkıp, ferah ferah oturamıyoruz. Ticarethanelerin tamamı bizim kent alanımıza pencere açtılar. Oturduğumuz antlaşma müşterilerle ayn göze geliyoruz. Yapıldığında inanılır bir siteydi amma himayesiz hale getirildi. Bilcümle hepsinin kapatılması amacıyla hep mercilere gideceğiz.” şeklinde konuştu.

“Apartmandakilere sorulmadı 120 ailenin hakkı gasp ediliyor”

Site sakinlerinden Kenan Mehabetli Okur ise, ortak tasarruf alanlarının işyerlerine karışma edilmesini balaban ayrımsız şaşkınlıkla izlediğini rapor ederek, şehir yönetiminin kent girişini kapatıp kiraya ödeme kararını ise, 120 ailenin hakkının gasp edilmesi olarak yorumladığını anlatım etti.

Gelirleri sitenin eş giderlerinde kullanılan 4 dairenin olduğunu, üstüne üstlük herhangi bir ay ahenkli adına kesenek ödediklerini belirten Kenan Mehabetli Okur, “On Paralık yapı girişi kapatılır mı? Buranın mimarı gelse şuanda burayı tanıyamaz” şeklinde konuştu.

Öte yandan apartman sakinlerinin itirazı üstüne Bayburt Belediyesi’nin zaman inşaat alanındaki çalışmayı mühürlediği görüldü.

Share: