Tekirdağ Süleymanpaşa Kadın Hentbol Takımı, galibiyetle moral buldu

El Topu Kadınlar Süper Lig’dahi savaşım eden Tekirdağ Süleymanpaşa, geçmiş ağırladığı Yenimahalle Belediyespor’u yenerek üç hafta bilahare 2 nokta almayı başardı.

Ligin ikinci yarısına Görele Belediyespor galibiyetiyle başlayan Tekirdağ Süleymanpaşa, henüz sonraları oynadığı Kastamonu Belediyespor, İzmir Büyükşehir Belediyespor ve Konyaaltı Belediyespor maçlarını kaybetti.

Takımın antrenörü Nedzad Masic, AA muhabirine, galip gelmenin takıma iyice tıpkı motivasyon olduğunu söyledi.

Yenimahalle maçının kendileri için büyük tıpkı olduğunu tamlayan Masic, “2 hafta önceki burada serencam saniyede İzimir’e kaybetmiştik. O maçta mızıka ongun oynamıştı. Güzeşte haftada hastalıklı oyuncularımız vardı. Takımın çalışması zordu. Bu maç stresli olacaktı. Maçta ilk devrede savunmada kötüydük. İkinci devre çokça ferah benzeri oyunla maçı kazandık. Karşılaşma maç gidip önümüze bakacağız. Haftaya deplasmanda Adasokağı ile karşılaşacağız. Bize orada 2 fakül lazım.” dedi.

Yardımcı antrenörü Sebahattin Bati bile önce dört hafta dayanabilen rakiplerle karşılaştıklarını dile getirdi.

Mağlup oldukları son 3 maçta zirveye oynayan işlek takımlarla oynadıklarını tabir eden Aheste, “Misyon maçlarımız bundan sonra başlıyor. Yenimahalle maçı bizim için dört puanlık bire bir maçtı. Iyice başlamasak da maçı çokça fena hâlde bitirdik. Haftaya Adasokağı maçını bile alıp inşallah yükselişe devam ederiz. Hedefimiz ligi geçmiş beşte kişiselleştirmek.” diyerek konuştu.

Oyunculardan Tabiiyet Kalyoncuoğlu ise üç haftadan sonradan sunturlu bire bir galibiyet aldıklarını aktararak, “İkinci yarıya yengi başladık ama sonrasında bol oyumuza karşın maçları kaybettik. Yenimahalle maçı bizim üzere önemliydi ve kazandık. bundan sonra galibiyetle beklemek istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Share: