Tokat’ta boş durumdaki lojmanlar depremzedelere “hamam yuva” olacak

Tokat’ın Almus ilçesinde kâin yersiz durumdaki 37 lojmanın, Kahramanmaraş merkezli depremlerin peşi sıra evsiz kalan ara sıra depremzedelere “yunak yuva” olması planlanıyor.

Almus ilçesi Siteler Mahallesi’nde 1960 yılında Zindelik Üretim KAZANÇ çalışanları üzere yapılan 37 hane, kuruma ilişik bölgedeki hidroelektrik santralinin 2017 yılında özelleştirilmesinin peşi sıra Almus Belediyesine devredildi.

O yıldan sonradan gereksiz durumda bulunan mutlak konutlarda, “asrın felaketi” kendisine nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremlerden sonra ilçeye gelen depremzedelerin kalması amacıyla Almus Kaymakamlığı ve Belediyesi yoluyla hizmet onarım çalışması başlatıldı.

Almus Kaymakamı Tarık Buğra Seyhan, AA muhabirine, lojmanların Almus’un merkezinde bulunduğunu söyledi.

Belediyeye tahsis edilmiş bahçeli lojmanların depremzedeler amacıyla akıllıca olduğunu vurgulayan Seyhan, “Belediye Başkanlığımız, esnafımız, vatandaşlarımızla bir araya gelerek şevket-millet hareket birliğinde lojmanların tadilatını yapıyoruz. İnşallah salı haset önce ailemizi yerleştireceğiz.” dedi.

Seyhan, amaçlarının, depremzede ailelerin konforunu sağlayıp onları evlerinde tayin etmek olduğunu dile getirerek “Onlar, bizim başımızın tacı. Elimizden geldiğince her soy yardımı ve desteği sürdüreceğiz.” diye niteleyerek konuştu.

Almus Belediye Reisi Bekir Özer birlikte mülkiyeti belediyeye ait lojmanların az buçuk bakıma ihtiyaç duyduğuna işaret ederek “Ilçebay Eş ile buluşarak, ‘Tadilatını yaparak depremzede vatandaşlarımızı burada ağırlayalım.’ dedik. Tığ onları konuk namına görüyoruz. Elimizden geldiği kadar Kaymakamımız ile vatandaşlarımızı burada izaz etmek istiyoruz. Ülkemiz balaban bire bir felaketten geçti.” ifadelerini kullandı.

Share: