Vatandaşlartan CİMER’e referans: Togg’ta, TOKİ sisteminde olduğu kabilinden etraflı vadeli taksitlerle hava imkanı sunulsun

Türkiye’nin otomobili Togg’un paradigma üretime başlanması sonrası birçok yurttaş, Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezine başvuruda bulundu. Başvurularda, Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkürname mesajları kayran aldı.

CİMER’E ÇOKÇA SAYIDA KUVVE YAĞDI

Erdoğan aracılığıyla 29 Ekim’bile TOGG Gemlik Kampüsü’nün açılışının yapılması ve Togg’un önceki aracının üretim bandından indirilmesinin arkası sıra CİMER’e haddinden fazla sayıda niyet ve referans gönderildi. Başvurularda, evcil ve milli imkanlarla üretilen Togg’un Türkiye namına çekicilik verici olduğu tabir edildi. Ayrıca vatandaşlar, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Türkiye’nin vizyon projesi Togg üzere teşekkür etti.

GEMLİK KAMPÜSÜ’NDE ÇALIŞMAK İSTEDİĞİNİ SÖYLEYENLER VAR

Mesajlarda bazen taleplere bile meydan verildi. Vatandaşlar, engellilere sağlanan ÖTV indiriminin Togg üzere üstelik geçerli olmasını istedi. Gâh vatandaşlar, TOGG Gemlik Kampüsü’nde harıldamak istediklerini belirtti. Başvurularda, bey politikaları ile sürece müteveccih görüşler meydan aldı. Ara Sıra vatandaşlar, Togg satışında TOKİ sisteminde olduğu kadar detaylı vadeli taksitlerle çekicilik imkanı sunulmasını kâm etti.

“İNSAN SELİNİ GÖRÜNCE ÇOK DUYGULANDIM”

Ankara’dan müracaat fail tıpkısı vatandaş, “Sayın Cumhurbaşkanım, Togg açılışını izliyorum ve sevinçten ağlıyorum. Bu gurura ve sevince kavuşmamızı sağladığınız amacıyla teşekkür ediyorum. Siz geçmiş arabayla akım ettiğinizde milli arabamızın arkasındaki herif selini görünce haddinden fazla duygulandım.” mesajını paylaştı.

“TOGG AYAK TOPU MAÇLARINDA SERGİLENSİN” ÖNERİSİ

Kırıkkale’üstelik zinde özürlü bir güç bile Togg’un engelliler amacıyla aynı rüya ışığı olduğunu aktardı. Mersin’deki omurilik inmeli tıpkısı yurttaş Togg satın alma arzusunu iletti. Ankara’da dallı güllü Mesleksel ve Ustalık Küçük Asya Lisesi mezunu aynı öğrenci, Türkiye’ye ve Türk milletine katkıda olmak için Togg’un üretiminde saha ahzetmek istediğini kaydederek CİMER’e, “Reisicumhur’mızın gençlerin yanında olduğunu biliyorum. 18 yaşında hayalleri olan bire bir gencim. Reis’ten burs istemiyorum, çalışıp hareket gücüne katkıda yatmak istiyorum.” mesajını iletti. Togg’un renklerine yönelik önerilere düz sunulan aynı başvuruda ise Togg’un İznik çinisi mavisi renginde üstelik üretiminin yapılması dilek edildi. Benzeri başvuruda Togg’un ayak topu takımlarının sponsoru olması, mızıka formalarının üzerinde Togg’un ambleminin ve isminin vadi alması, uluslararası müsabakalarda ise Togg’un sergilenmesi önerildi.

ERDOĞAN’IN GİYDİĞİ TOGG MONTUNU HEDİYE İSTEDİLER

Ayrımsız müracaatçı ise “Muhterem Cumhurbaşkanım, eşiniz Emine Erdoğan hanımefendi ile verdiğiniz pozu ve Togg logosu olan montunuzu eşim haddinden fazla beğendi. Sizden hoşgörünüze sığınarak bu montu istirham ediyorum. Eşime hediye ettiğimde çok mutlu olacaktır.” mesajıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan TOGG Kampüsü’nün açılışında giydiği montu istedi.

Share: