yasa dışı laf soruşturmasında 40 milyon dolarlık saklı yazı paraya halk konuldu

Ankara Cumhuriyet Altını Başsavcılığınca, 8 ilde hesaplı yasa dışı laf soruşturmasında 46 kaknem için gözaltı kararı verildi, 40 milyon dolarlık kripto paraya el konuldu.

Başsavcılıktan yapılan açıklamaya göre, Kaçakçılık ve Örgütlü Suçlar Anket Bürosunca 7258 az Ayak Topu ve Başka Spor Müsabakalarında Konu ve Baht Oyunları Düzenlenmesi Üzerine Kanun’a uymazlık ettikleri ve suçtan kaynaklanan mamelek değerlerini akladıkları belirleme edilen suç örgütüne yönelik Ankara merkezli 8 ilde 46 dalavereli üzerine denetleme kararı verildi.

Şüphelilerin, yasa dışı bahisten elde edilen servet nakline aracılık ettikleri, hesaplarında toplanan paraları Halil Falyalı, onun eşi ve kumarhane müdürünün bile aralarında bulunduğu yanlışlık örgütüne ilgili kripto hayat hesaplarına gönderdikleri tespit edildi.

Bu yolla 2,5 milyar liralık civarında cürüm geliri elde ettikleri tamlanan şüphelilerin bu paraların gönderildiği vezneci hesaplarında toplanan paraları saklı yazı yaşayış borsasına aktararak 118 bin 148 işlemle açık 2,5 milyar liranın, Falyalı ve eşinin birlikte bulunduğu 11 nefis grubun kripto hesaplarına transfer edildiği belirlendi.

Yurt içi ve dışındaki saklı yazı sağlık borsalarına aktarıldığı tespit edilen 40 milyon dolar civarında kripto varlığa barış ceza hakimliğinin kararıyla halk konuldu.

Haklarında denetim kararı verilen şüphelilere müteveccih denetleme, arama ve ahali koyma işlemleri devam ediyor.

Share: