Yılmaz : “Giresun 2. Birleştirme Sanayi Bölgesi istihdam üssü olacak”

Giresun 2. Tevhit Endüstri Bölgesi Müdürü Mete Keleş Yılmaz, Giresun’un Bulancak ilçesi Pazarsuyu mevkisindeki 480.000 m2 alana müesses OSB’nin, nahiye ekonomisinin ışıldak yıldızı haline geleceğini söyledi.

Konuyla ilişkin açıklamalarda kâin Yılmayan, “Endüstri ve Uygulayım Bilimi Bakanlığı’nca 25.04.2012 tarihinde yapı protokolü onaylanan Giresun 2. Organize Endüstri Bölgesi, Nezaret sicil pusat defterine 278 sicil numarasıyla işlenmiş ve hukuksal kişiliği tescil edilmiştir. Giresun ili Bulancak İlçesi Pazarsuyu mevkiinde beledi 480.000 m2’lik düzlük büyüklüğündeki Giresun 2. Kombinasyon Endüstri Bölgesi; Giresun İl Hususi İdaresi, Bulancak Belediyesi ve Bulancak Ticaret ve Sanayi Odası’nın katılımıyla kurulmuştur. Karadeniz Kenar Yolu üstünde Giresun ve Ordu illeri arasındadır. Bulancak merkezine 4 km, Piraziz ilçesine 3 km, Giresun merkezine yaklaşık 19 km, Ordu iline 21 km, Kalaba-Giresun Havaalanına ise 10 km mesafededir” dedi.

“19 sayı fabrika canlı, 23 sayı tahsisli parsel izin ve yapım aşamasında”

“OSB’mizden arsa tahsis talebinde mevcut yatırımcı firmalar dümen kurulumuzca yerinde incelenerek değerlendirilmekte ve arsa tahsisleri bu doğrultuda yapılmaktadır” diyen Yılmaz “OSB’mizde 37 skor firmaya 42 skor parsel tahsisi yapılmıştır. 19 adet fabrika etkili kendisine çalışmakta, 23 adet tahsisli parsel cevaz ve inşaat aşamasındadır. Faaliyette bulunan fabrikalarda kısaca 2 bin 200 fiili istihdam sağlanmıştır. İnşaat halindeki firmaların faaliyete geçmesi ile birlikte, 2023 -2024 yıllarında istihdam hedefi 4.500-5.000 kişidir. Artan abes parsellerle ait makine imalatı ve nesiç grubundan yatırım beğenmek talip yaklaşık 15-20 firmanın talepleri tetkik aşamasındadır. Antrparantez, OSB yönetsel binası, mesleksel eğitim merkezi, çocuk yuvası ve peyzaj işlerinin üstelik planlanan icraat arasındadır” diye niteleyerek konuştu. – GİRESUN

Share: