Yozgat’ta etibba çok mesaide

Yozgat’ta doktorlar çok mesaide

YOZGAT – Yozgat Kent Hastanesi Başhekimi Ehlivukuf Dr. Mustafa Kozan, mesai saatleri içerisinde hastaneye gitme fırsatı bulamayan ve randevu alamayan hastalara kolay icat etmek amacıyla Çarşamba günleri “emek dışı poliklinik” hizmeti verdiklerini söyledi.

Yozgat Kent Hastanesi’nde yoğunluktan muhit termin alma sıkıntısının yaşandığı Ayn, KBB, kardiyoloji ve eş doğum kadar polikliniklerde seçkin hafta Çarşamba haset saat 17.00-19.00 saatleri ortada “çalışma dışı poliklinik” hizmeti başlatıldı.

“19 doktor fariza yapıyor”

Yozgat Kent Hastanesi Başhekimi Bilirkişi Dr. Mustafa Kozan, işyar 19 doktor ile sürdürülen bakım için açıklamalarda bulunarak, “Mesai dışı poliklinik hizmetini değme hafta Çarşamba günleri saat 17.00 ila 19.00 ortada başlattık. Alelhusus randevu bulamayan hastalarımızın ve emek içerisinde hastaneye gelemeyen hastalarımıza hizmet atfetmek namına böyle bir hizmeti uyguladık. Hastalarımıza bu saatler arası 19 hekimimizle alay malay özellikle talebin faziletkâr olduğu branşlarda bakım veriyoruz. Kardiyoloji, KBB, Ayn, kadın veladet, dahiliye kabilinden branşlarda 19 hekimimiz deli dolu namına çalışmaktadır. 6 ay ilk de böyle bire bir hizmet vermiştik ve haddinden fazla domuzuna köylü dönüşleri olmuştu. Zira gerek istemez ister iş yoğunluğundan gerekse hususi sebeplerden iş saatleri içerisinde gelemeyen hastalarımıza güzelce ayrımsız akşam ezanı polikliniği hizmeti bırakılmış oluyor” dedi.

Başhekim Kozan iş dışı poliklinik hizmetini sağlayıcı çalışanlara teşekkür ederek, “Biz bu hizmeti henüz dahi güzelleştirip geliştireceğiz. Amacımız tamamen hastalarımıza adamakıllı bire bir bakım sunabilmek, bunun için üstelik elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

“2 saat içerisinde 40’a mümasil marazlı alıyoruz”

Ayn Hastalıkları Hekimi Op. Dr. Fevzi Polat ise çalışma dışı hizmette da yoğunluğun olduğunu belirterek, “Yozgat Kent Hastanesi’nde ayn hastalıkları hekimi olarak çalışmaktayım. Dönem içerisinde polikliniğimiz çok ciddi olmakta, ayakta hastalarımıza üstelik hizmet vermekteyiz. Kasaba illerden mevrut hastalara bile hizmet veriyoruz. Buut böyle olunca birlikte parasız sayımız artıyor. Tığ dahi emek dışı hastalarımıza yardımcı olmaya çalışıyoruz. Saat akşam ezanı 5-7 arasında poliklinik yapıyoruz. Gene kısık ayrımsız şekilde çalışıyoruz. Halkımıza hizmet vermekten yağlık mutluyuz, iş dışı katılma haddinden fazla oluyor, iki saat içerisinde 30-40 tutkun alıyoruz ayrıca yetiştiremediğimiz hastalar üstelik oluyor” ifadelerine meydan verdi.

“Uygulamadan memnunuz”

Mücahede dışı poliklinik hizmetinden duyduğu memnuniyeti tamlayan vatandaşlardan Arzulu Yılmaz üstelik, “Bu uygulamayı gayet olumlu buluyorum. Çünkü bizim gibi çalışanlar amacıyla cevaz alma problemi oluyor yahut müsait olamıyoruz. Uygulamanın bu şekilde olması bizim için gayet ongun. Vatandaşın işini kolaylaştıran uygulamaların yapılmasını ölçüm ediyoruz. Saat akşam 5 ila 7 beyninde muayenemizi oluyoruz, herkese çokça teşekkür ederim” diyerek konuştu.

Memnune Kamlı isimli yurttaş dahi, “Haftada tıpkı dolaşma saat akşam ezanı 5 ve 7 arası Yozgat Kent Hastanesi’nde bakım veriliyor. Bu sistemden haddinden fazla memnunuz, en azından espas bulabiliyoruz ve tetkik olabiliyoruz. Bu sistemi hayata geçirenlere ve doktorlarımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

Share: