16 yaşındaki Sıla’yı boğazını keserek öldüren kıyacı için karın sağlığı yerinde raporu verildi

Ankara’üstelik aynı şirkette etkin Hüseyin Duygusal Gökçek, 16 Şubat’ta geldiği Erikliman köyünde bozuk nişanlısı Sıla Şentürk ile tartıştı. İkili ortada belgi atma meselesi ve ailenin tehdit iddiasıyla yanlışlık duyurusunda bulunmasından ufuk çıkan tartışmada Gökçek, mutfaktan aldığı savsaklamak bıçağıyla güre kızın boğazını kesti. Sıla, kanlar içinde yerde kalırken, Gökçek kaçtı.

KAÇMAYA ÇALIŞIRKEN YAKALANDI

Bu anlara tanık olan ve o dönem sema ile meşveret engeli bulunan babaanne, durumu zorlukla komşularına rapor yazar, arkalama istedi. Komşuların ihbarıyla adrese polis ve keyif ekipleri sevk edildi. Keyif ekibinin yaptığı kontrolde Sıla Şentürk’ün hayatını kaybettiği belirlendi. Sıla’nın cenazesi, gözyaşlarıyla toprağa verildi. Kaçmaya çalışırken yakalanan Gökçek ise tutuklandı.

AĞIRLAŞTIRILMIŞ HAYAT BOYU HAPİS İSTEMİ

Sıla Şentürk’ü elan önceki kaçıran ve ‘cinsel istismar ve kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma’ suçlamasıyla yargılanması süren Hüseyin Birey Gökçek üzerine, ‘tasarlayarak ve canavarca hisle çocuğu isteyerek öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış hayat boyu dam cezası istemiyle sorun açıldı. Giresun 1’inci Güç Ukubet Mahkemesi’nde tanıdık 2’nci duruşmaya Gökçek, mevkuf bulunduğu Van F Tipi Yüksek Güvenlikli Mecbur Ceza İnfaz Kurumu’ndan Gürültülü ve Kaynak Enformatik Sistemi (SEGBİS) üzerinden katıldı. Duruşmada Sıla Şentürk’ün ailesi ile taraf avukatları birlikte amade bulundu.

“CEZA SORUMLULUĞU MECMU”

Murafaa heyeti, önceki duruşmada sanık Hüseyin Fert Gökçek üzere ‘beyin ve ruh sağlığı’ ile ilgili adli tababet peş yerleşmiş raporunun geldiğini duyurdu. Yıldız Bilimi, raporda sanığın bellek sağlının yerinde ve ukubet sorumluluğunun umum olduğunun belirtildiğini açıkladı.

“ANLATIM 5 DAKİKADA HAZIRLANDI”

Savunmasında rapora itiraz eden Gökçek, “Görüngü medyatik olduğundan, karın sağlığım yönündeki ifade 5 dakikada hazırlandı. 17 yıllık raporum var. Umum teşekküllü hastaneden baştan rapor hazırlanmasını istiyorum” dedi.

MAHKEME YENİ TABIR TALEBİNİ REDDETTİ

Sanığın avukatı, müvekkili karşı kullanılmamış tabir talebinde bulunarak, iki sülale arasında nişan merasimine ait görüntülerin düz aldığı CD’yi de murafaa heyetine sundu. Duruşmada, Sıla Şentürk’ün ailesi birlikte sanığın yeryüzü yavaş cezayı almasını istedi. Yıpranmamış rapor talebini reddeden mahkeme heyeti, sanığın alıkonulma halinin devamına değişmeyen verip, duruşmayı 29 Aralık’a erteledi.

Share: