Sıla Şentürk cinayeti davasında entelekt sürüyor

Sıla Şentürk cinayeti davasında müdrike sürüyor

GİRESUN Giresun’da 16 yaşındaki Sıla Şentürk’ü öldüren Hüseyin Birey Gökçek’in “tasarlayarak ve canavarca hisle çocuğu bilerek kanlı” suçundan ağırlaştırılmış vücut boyu mahpushane cezası talebiyle yargılanmasına bitmeme edildi.

Giresun 1. Bunaltıcı Ceza Mahkemesinde görülen davanın duruşmasına Sıla Şentürk’ün annesi Asiye ve babası Bekir Şentürk hazır bulunurken, sanık Hüseyin Duygusal Gökçek ise Van F Tipi Erdemli Güvenlikli Ilişkin Ukubet İnfaz Kurumu’ndan Gürültülü ve Fon Enformatik Sistemi üzerinden katıldı. Duruşmada sanık Hüseyin Can Gökçek’in için Adli Tıp Kurumu eğin kurulunca verilen akıl sağlığının yerinde olduğu, zeka geriliği saptanmadığı ve ukubet sorumluluğunun kül olduğuna dayalı verilen raporlar dosyaya eklendi. Adli Tıp Kurumu’nun raporuna itiraz fail maznun Gökçek’in kül teşekküllü can kuşu ve sinir hastalıkları hastanesinden yeniden tabir talebi murafaa heyeti tarafından akseptans edilmedi. Sanık avukatı tarafından mahkemeye tutamak yerine Hüseyin Can Gökçek ile Sıla Şentürk’ün nişan görüntülerinin olduğu benzeri CD sundu. Mahkeme 29 Açıklık 2022 tarihine ertelendi.

Olayın geçmişi

Giresun’un Bulancak ilçesinde 16 yaşındaki Sıla Şentürk, internette tanıştığı Hüseyin Gökçek marifetiyle 16 Şubat tarihinde evinde bıçaklanarak öldürüldü. Bıçaklayan maznun Gökçek, Ankara’dan kızla görüşmek için Giresun’a geldiği belirlendi. İkilinin güzeşte sene internet içre tanıştığı, aileler arasında yapılan nişanın bozulması üzerine Hüseyin Gökçek’in mutabık olmak amacıyla Ankara’dan Giresun’a geldiği ve mutabık olmak istemeyen Sıla Şentürk’ü evinde boğazını ve vücudunun mütenevvi yerlerini keserek öldürmüştü. Olayın peşi sıra Maznun Gökçek, Cıvıl Cıvıl-Giresun Havaalanı’nda yakalanmıştı.

Share: