24 sene önce yaşamını yitiren arkadaşının ölüm haberinin yazdığı ceride kupürünü cüzdanında saklıyor

Kahramanmaraş’ta 1985 yılında ayrımsız basımevi işine girerek çalışmaya başlayan Osman Büyükçapar (55), meslektaşları arasında dönemin Türkiye gazetesinin Kahramanmaraş’taki muhasebecisi Gazi Okumuş ile tanıştı. Farklı zamanlarda mülaki düet, birlikte çokça geçenek geçiriyordu. Görgülü, 1998 yılında Kahramanmaraş- Kayseri Karayolu’nda meydana mevrut gidiş geliş kazasında hayatını kaybetti.

GAZETE KÜPÜRÜNÜ CÜZDANINDA SAKLIYOR

Arkadaşının ölümüne çokça üzülen Büyükçapar, o zaman Türkiye gazetesinde çıkan ölüm haberinin gazete kupürünü cüzdanında saklıyor. Cüzdanından çıkartıp arada bir anılarını tazelediğini belirterek arkadaşını çokça sevdiğini tabir fail Büyükçapar, “Ben 1985 yılında tıpkısı basımevi işinde çalışmaya başladım. Gazi Kültürlü merhum bizim dahi muhasebecimizdi. O gündür severim. Kahramanmaraş’ta müstehap sayılan aynı kişiydi. 1998 yılında ise Türkiye gazetesinin muhasebecisiydi; geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybetti.

“ÖLENE KADAR SAKLAYACAĞIM”

O günden günümüze Türkiye gazetesinde çıkan ölüm haberinin kupürünü cüzdanımda saklıyorum. Gazete haberini sakladığım için Gazi Kültürlü’ın yakınları ise memnun oluyorlar. Ölene büyüklüğünde saklayacağım. Sıhhatli olsun yüzü mütebessim aynı insandı ve beraber kemirmek yiyip gezerdik, Tanrı rahmet eylesin” dedi.

TRAFİK KAZASI SONUCUNDA HAYATINI KATBETMİŞTİ

2 Nisan 1998 yılında Kahramanmaraş Kayseri Karayolu’nda düzlük gelen kazada, Gazi Görgülü idaresindeki makine alın yönden mevrut Mehmet Bozkurt yönetimindeki kamyonet ile çarpışmıştı. Kazada Münevver olay durumunda hayatını kaybederken, pikap sürücüsü Bozkurt ise yaralanmıştı.

Share: