29 Teşrinievvel Cumhuriyet Bayramı kutlandı

Trabzon’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenlerle kutlandı.

Trabzon’da kutlamalar kapsamında önceki merasim, bir süre geçmiş restore edilen tarihi il binasında gerçekleştirildi. Ilbay İsmail Ustaoğlu, burada protokol üyeleriyle gelişigüzel tebrikleri akseptans etti.

Hükümet Konağı uğrunda devam fail kutlamalar, utanmak duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ilbay Ustaoğlu ve Büyükşehir Belediye Reisi Meram Zorluoğlu, vatandaşların bayramını kutlama etti.

Ustaoğlu, Cumhuriyetin Kurucusu Şişman Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde, milletin inanç ve kararlılığıyla sunulan kip mücadelenin ardından kurulan Cumhuriyetin, ecdadın gelecek nesillere bıraktığı en büyük bırakıt olduğunu vurguladı.

Ilbay Ustaoğlu, “Muazzez milletimiz, Cumhuriyetin temellerini oluşturan duygu, düşünüm ve hedefler etrafında yarınların gönençli Türkiyesi üzere kenetlenmiştir. Bu başarıları sonsuz kılmak, sosyal hususiyet devleti mücadelesini ve milli egemenliğimizi giderek artan ayrımsız azim ve heyecanla devam etmek, bize sevimli edilen Cumhuriyetimize topluluk geçmek sunu mehabetli görevimiz olmalıdır.” ifadelerini kullandı.

Çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verildiği kutlamalar, halk oyunları gösteri ve boğaz töreninin arkası sıra sona erdi.

Share: