Artvin fen! Artvin’de kar yağışı sonrası faziletli kesimler beyaza büründü

Artvin’dahi kar yağışı sonrası faziletli kesimler beyaza büründü

ARTVİN – Artvin’de aktif olan kar yağışı efdal kesimleri beyaza bürüdü. Arhavi’nin 2 bin 200 rakımlı Nopapeni Yaylasında kar kalınlığı 30 santimetreyi bulurken, Şavşat’ta ise güz renkleri beyaz zehir örtüyle kaplandı.

Şark Karadeniz’üstelik sıcaklıklarının düşmesi sonrası Artvin ve ilçelerinde aktif olan sağanak yağış ve antipatik hava, erdemli kesimlerde yerini kar yağışına bıraktı.

Arhavi’nin 2 bin 200 rakımlı Nopapeni Yaylası beyaza büründü. Kar yağışını vesile alim doğa tutkunu, Yunus Hastürk, Şafak Hastürk, Şanlı Pervan ve Osman Sarı, arazili araçlarıyla yaylanın yolunu tuttular. Avantür sever 4 refik, araçlarıyla karlı yola ilerleyerek çıktıkları Nopapeni Yaylasında 30 santimetre karla karşılaştılar. Eli Nimetli bol foto çekici arkadaşlar Teşrinievvel ayında yağan hatır tadını çıkartılar.

Öte yandan Güz renklerinin hakim olduğu Asude Şehir Ünvanlı Şavşat’ta ise renk cümbüşü beyazla kaplandı. Zerrin, yeşil, kırmızı, turuncu ve kahverenginin tonlarının bilgili olduğu ilçeye benzeri da kar beyazı eklendi.

Share: