Avrupa’dan akış akış müzaheret tırları geliyor, polis-çeri el ele bölümleme yapıyor

Kahramanmaraş merkezli depremlerin arkası sıra Avrupa’dan gönderilen yardım malzemelerini taşıyan tırlar, akın akış Edirne’ye geliyor. Polis Güçleri, asker ve vatandaşların elbirliğiyle tasniflediği müzaheret malzemeleri facia bölgesine gönderme ediliyor.

Büyük acılara neden olan iki balaban depremin yaralarını gidermek üzere Türkiye’de olduğu kabil Avrupa ülkelerinde da yardım seferberliği başlatıldı. Avrupa’da etkili vatandaşlar, sarsıntı bölgesine işlemek için çokluk merkezlerine yardımlarını ulaştırıyor. Arkalama malzemelerinin yüklendiği tırlar karayoluyla Edirne’ye geliyor. Toprak Mahsulleri Ofisi Edirne Başmüdürlüğü’nün depolarına getirilerek, burada tasniflenen müzaheret malzemeleri, elan sonra deprem bölgesine gönderme ediliyor. Müzaheret malzemelerinin tasniflenmesinde ve tırlara yüklenmesinde polis güçleri ve askerler güç çabalama sarf ediyor. Edirne’ye Bulgaristan ilkin görünmek için Almanya, Avusturya, Hollanda kabilinden bir nice ülkede hayat dolu Türklerden arkalama gönderiliyor.

Berlin’den Edirne’ye yardım malzemeleri getiren tır şoförü Oran Durmaz, “Berlin’de gurbetçi kardeşlerimiz, bütün seferber ergin durumda. Tümce elinden mevrut arkalama malzemelerini toplama merkezine getiriyor. Hazırlanan yardımları bizler bile tır şoförleri olarak Edirne’ye getiriyoruz” dedi.

Fransa’dan Edirne’ye yardım malzemeleri getiren tır şoförü İbrahim Şentürk, “Arkalama aracımızı Fransa’dan yükledik. Türk vatandaşları özellikle gelmek için Fransa’da vatandaşlar, eline kolisini, arkalama malzemesini alıp çift çift tırın yanına geldiler. Türk vatandaşlarının yanı sıra orada kıpırdak bütün yardımda bulunuyor. Duygulanmamak elde değil” dedi.

Bulgaristan’dan Edirne’ye müzaheret malzemeleri getiren tır şoförü Nikalov Şarkov, “Bulgaristan’dan geliyoruz. 20 arkalama derneğinin topladığı yardımlar Edirne’ye getirildi. Kolilerde erzak, bala bezi, deri, elbise, battaniye, denktaş, dalgı tulumları var” dedi.

Gönüllü vatandaşlardan Elif Türleyen ise, “Gelen yardım malzemelerini istifliyoruz ve deprem bölgesine gönderiyoruz” dedi. – EDİRNE

Share: