Bakan Kirişci, ısıdam albeni balonu ile uçtu

TARIM ve Orman Bakanı Birim Kirişci, Kapadokya bölgesinde yunak hava balonu ile uçtu.

Sabah saatlerinde eşi Hanife Kirişci ile ile gelişigüzel Nevşehir merkeze sadık Göreme beldesindeki hamam hava balonu kalkış alanına mevrut Tarım ve Orman Bakanı Ünite Kirişci, tıpkısı müddet yunak hava balonunun uçuşa hazırlanmasına müteveccih çalışmaları izledi. Burada gazetecilerle ahbapça bile fail Nazır Kirişçi, Kapadokya bölgesinde turizmin çeşitliliğinin artırılması gerektiğini belirterek, “Bu bölgenin ihtimal üstelik arz mefret yeri, çeşitliliği. Bunu balonlar sebebiyle sağlamış olması. Bence çok nadir bire bir şey. İşte gastronomi diyoruz, bu kabil uçuşlar diyoruz. Tıpkı zamanda bölgede bilgili olan kumkuma işleri, bunlar birlikte evcil ecnebi turistlerin ilgisini çeken benzeri laf. Yani bu yönü itibarıyla birlikte belki henüz bile çeşitlendirmek geçişsiz. Acemi Ürgüp ilçesindeki Bağbozumu Festivali örneğin, o manada bu bölgeye tıpkı neşelilik sağlıyor. Bunların sayısını artırmak geçişsiz ve sonunda üstelik gelen turistin zamanını elan domuzuna, daha faal ayrımsız şekilde geçirmesini ulaşmak gerekir diye niteleyerek düşünüyorum” dedi.

Kapadokya’dahi 27 firmaya ilgilendiren 156 balonunun benzeri anda havalandığını anlatan Bakan Kirişci, balonların bir nice kişiye de gelişim imkanı sağladığını dile getirdi.

Sıcak çekicilik balonu uçuş hazırlıklarının tamamlanmasının peşi sıra Nazır Kirişci’nin içinde bulunduğu balon, gökyüzüne yükseldi. Vekil Kirişci Kapadokya’yı gökyüzünden izledi.

Share: