Baştan Refah Partisi Umumi Başkanı Erbakan’dan yer sarsıntısı bölgelerindeki çalışmalara ilgili izah Açıklaması

Yeniden Bol Bolamat Partisi Umumi Başkanı Fatih Erbakan, Kahramanmaraş’ta 2, Malatya ve Adıyaman’bile 1’er aşevini hizmete soktuklarını, ayrıca partisinin Antalya teşkilatının temin ettiği 325 konteynerin bölgeye ulaşımını sağladıklarını bildirdi.

Erbakan, partisinin umumi merkezinde gerçekleştirdiği basın açıklamasında, depremin önce anından itibaren akse masasının hem umumi merkezde hem birlikte illerde çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi.

Milyonlarca insanın etkilendiği; evini, iş yerini, ailesini, akrabasını kaybettiği bir coşkunluk esnasında iktidarla muhalefetin yer sarsıntısı üzerinden siyasi çekişmeleri sürdürmesini kınadıklarını dile getiren Erbakan, şöyle devam etti:

“Yeniden Bolluk Partisi adına önceki andan itibaren teşkilatımızın bütün fertleriyle gönüllü şekilde halkımızın birlikte olmaya gayret ediyoruz. Ülkemizin çokça iri alanını etkileyen ‘yüzyılın felaketi’ yerine nitelendirilen böyle bire bir nâr sırasında yapılması müstelzim yegâne aynı öz vardır, o da depremzedelerimizin doğrulamak, onların yaralarını halk birliğiyle bildirme gücük sürede sarmaktır. Dolayısıyla bu süreçte tek kimse yöntem yapmamalı, iktidarıyla muhalefetiyle bilcümle partiler, eksiksiz kesimler milletimizin beklediği ve hak ettiği angajman ve beraberliği kesin sağlamalıdır.”

“Ahi Şehir’ uygulamasını başlattık”

Erbakan, öğür bünyesinde “Cömert Kent” uygulaması başlattıklarını, bununla depremden etkilenen 10 ili 71 ile yaşama ederek, beher memleket teşkilatının sorumlu olduğu yer sarsıntısı bölgelerini tayin yazar, teşkilatlara bildirdiklerini anlattı.

Erbakan, şöyle konuştu:

“Bu uygulama yardımıyla kısa sürede Kahramanmaraş’ta 2, Malatya ve Adıyaman’üstelik 1’er, seçme biri günlük 2 bin kişiye kemirmek verebilecek aşevlerini hizmete sokmuş durumdayız. Antalya teşkilatımızın kriz masasının barınma için temin ettiği 325 konteynerin AFAD ile koordineli şekilde esmer ve deniz vasıtasıyla bölgeye ulaşımını sağlıyoruz. Teşkilatlarımız 180’in üzerinde aksiyon makinasını bölgeye ulaştırdı. 200’ün üzerinde tır dolusu yardım malzemesi bölgeye ulaştırıldı. Binlerce kurum mensubu gönüllümüz koşarak bölgedeki taharri kurtarma çalışmalarında saha almaktadırlar.”

Share: